Lídr bezpečného nákupu a prodeje luxusních hodinek od r. 2003

Chrono24 -nápověda a často kladené otázky

Chcete-li na své dotazy rychle najít odpovědi, uděláte nejlépe, když k tomu použijete naše textové vyhledávání. Alternativně také můžete kontaktovat přímo nás.

Hledat hodinky na Chrono24

Jak mohu hledat hodinky na Chrono24?
Na Chrono24 najdete pomocí vyhledávací lišty pohodlně své vytoužené hodinky. Stránka s výsledky vyhledávání navíc nabízí rozmanité možnosti filtrování.

Vyhledávací lišta
Vyhledávací lišta je nejjednodušší cesta k nalezení hodinek, protože již během zadávání dostáváte automaticky návrhy pro své vyhledávání.

Stránka s výsledky vyhledávání
Stránka s výsledky vyhledávání nabízí různé možnosti filtrování: Filtrujte například podle značky, modelu, referenčního čísla nebo dostupnosti. Výsledky vyhledávání můžete kromě toho třídit podle ceny, data vložení, relevantnosti nebo oblíbenosti.

Klikněte na Uložit toto vyhledávání, abyste založili příkaz k vyhledávání a byli informování e-mailem o nových inzerátech. Budou přitom automaticky uloženy také Vámi zvolené filtry.
Jak mohu filtrovat výsledky vyhledávání dle určitých inzerátů?
Po provedení vyhledávání nějakého zboží přes vyhledávací lištu můžete výsledek vyhledávání dále omezit filtry v seznamu výsledků. Filtrujte například podle značky, modelu, stavu nebo materiálu. Když kliknete na více, zobrazí se dodatečné filtrovací možnosti. V každé kategorii filtrů můžete vybrat více možností současně. Chcete-li některý filtr opět deaktivovat, postačí, když jednoduše odstraníte příslušné zaškrtnutí.

Třídění výsledků přizpůsobíte přes výběrové políčko na pravém horním okraji seznamu: Volit přitom můžete mezi cenou, datem vložení, relevantností a oblíbeností. Standardní třídění můžete změnit v Nastavení ve své zóně myChrono24.
Jaký význam má referenční číslo luxusních hodinek?
Referenční číslo luxusních hodinek jednoznačně identifikuje model hodinek. Někteří výrobci hodinek (např. Breitling) kromě toho definují také přesnou variantu hodinek (např. pásek na hodinky, druh přezky atd.).

Koupit hodinky

Všeobecně

Jak koupím na Chrono24 určité hodinky?
Existují dva způsoby, jak koupit hodinky na Chrono24:

Realizace obchodu přes Chrono24:
U mnoha inzerátů si můžete hodinky koupit přímo přes Chrono24. K tomu klikněte na stránce inzerátu na zelené tlačítko „Koupit“. Přitom poukážete své peníze na svěřenský účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou. Tým Chrono24 je Vám během celého procesu koupě kdykoli plně k dispozici a stará se o hladký průběh nákupu.

Další informace k realizaci obchodu přes Chrono24 naleznete zde:
Kontaktujte prodejce přímo:
Pokud prodejce nenabízí možnost uskutečnění obchodu prostřednictvím Chrono24, měli byste jej kontaktovat prostřednictvím tlačítka „Kontaktovat prodejce“ nebo telefonicky. Podmínky ohledně platby a odeslání potom dohodnete přímo s prodejcem.

Vezměte prosím na vědomí: Smluvním partnerem je ve všech případech prodejce.
Z čeho se skládá prodejní cena hodinek?
Prodejní cena hodinek se skládá z různých položek. Na jedné straně je relevantní cena samotných hodinek. Na druhé straně se může skládat z dodatečných nákladů na balné, pojištění, dopravu nebo daně z přidané hodnoty a daně z dovozu. Výše dodatečných nákladů se může odlišovat v závislosti na tom, zda si své hodinky objednáte od prodejce ze zahraničí nebo tuzemska. Pro přesné informace prosím kontaktujte prodejce.
Musím se před nákupem registrovat na Chrono24?
Ano. Tím Vám můžeme v případě dotazů co nejlépe pomoci a informovat Vás o nejnovějším stavu Vaší objednávky.
Kdo je mým smluvním partnerem při koupi hodinek?
Vaším smluvním partnerem je v každém případě daný obchodník nebo soukromý prodejce. Pokud jste se rozhodli pro realizaci přes Chrono24, zobrazí se Vám prodejní podmínky v průběhu procesu koupě. Pokud své hodinky budete kupovat přímo od obchodníka, všimněte si prosím příslušné VOP obchodníka.

Další informace k realizaci obchodu přes Chrono24 naleznete zde:
Jak mohu za zboží zaplatit?
V současné době můžete zaplatit buď platební kartou (VISA, MasterCard nebo American Express), přes Affirm (aktuálně pouze v USA) nebo bankovním převodem. To, které způsoby platby jsou u daného zboží možné, se zobrazuje na stránce inzerátu.

Ohledně realizace plateb spolupracujeme s poskytovatelem platebních služeb Mangopay. Mangopay je poskytovatel platebních služeb specializující se na online tržiště a je spojen s francouzskou Bank Credit Mutuel Arkea.
Jak se mám chovat, když prodejce nereaguje na můj dotaz?
Když prodejce rychle neodpoví, může to mít různé důvody. Chrono24 je mezinárodní online platforma s prodejci z různých zemí. V době národních svátků a v době dovolených má mnoho obchodníků zavřeno. Také při zvýšené poptávce může dojít k tomu, že budou dotazy zodpovězeny s jistým zpožděním. Nezapomeňte prosím kontaktovat prodejce v jednom z jazyků uvedených vedle kontaktního formuláře a dát mu čas na odpověď na Vaše zprávy.
Kde mohu nahlásit pochybnosti ohledně pravosti zboží?
Podezřelé zboží můžete nahlásit přímo v inzerátu. Odkaz Nahlásit inzerát najdete v každém inzerátu. Popište prosím přesně abnormality. Poté Vaše hlášení prověříme a v případě potřeby přijmeme příslušná opatření.
Jak poznám padělek?
Na Chrono24 platí bez jakýchkoliv výjimek pravidlo, že obchodníci nesmí nabízet žádné padělky. Profesionální obchodníky kontrolujeme a navíc nabízejí své luxusní hodinky na Chrono24 většinou již léta. Pečeť Trusted Seller je další známkou serióznosti obchodníka. Pokud obchodník prokazatelně nabízí padělek, tak ho nejprve zablokujeme.

Chcete-li mít jistotu, měli byste se již před koupí svých vysněných hodinek informovat o jejich skutečné tržní hodnotě. Hodinky značek Rolex, Breitling a dalších luxusních značek se obvykle nenabízí za méně než několik set eur. Obecně platí: Pokud nabídka zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, nebo pokud máte pochybnosti o pravosti hodinek, měli byste raději od koupě upustit. Místo toho nám nahlaste své podezření prostřednictvím odkazu „Nahlásit inzerát“ přímo v inzerátu.

Vezměte prosím na vědomí, že autentické značkové hodinky jsou někdy v rámci opravy vybaveny náhradními díly neodpovídajícími 1:1 originálním dílům, které byly původně v tomto modelu zabudovány. Speciálně u hodinek z kategorie vintage se často projevuje nedostatek náhradních dílů. V tomto případě je obchodník povinen upozornit na výměnu dílů.
Jak kontaktuji prodejce hodinek?
Pokud se prodej realizuje přímo přes Chrono24, můžete si požadované hodinky objednat kliknutím na zelené tlačítko „Koupit“. Pomocí „Kontaktovat prodejce“ máte možnost klást své dotazy k inzerátu. Kliknutím na tlačítko „Navrhnout cenu“ můžete mnoha prodejcům také poslat návrh ceny. Pokud je k dispozici tlačítko „Dotazy k inzerátu“, odpovědi na vaše dotazy jsou veřejně viditelné pro všechny uživatele Chrono24.

Prodejce vždy obdrží Vaši zprávu e-mailem. Zobrazíme Vám přitom průměrnou dobu odezvy. Bohužel nemůžeme poskytnout žádné přesné údaje o tom, kdy bude zpráva přečtena nebo zodpovězena.

Další informace o realizaci přes Chrono24 naleznete zde:

Jak rychle je zboží k dispozici?
Zboží je zpravidla k dispozici okamžitě nebo v krátkém termínu. Přesné údaje naleznete na příslušné stránce inzerátu.

Odeslání

Jak dlouho trvá dodání a jak vysoké jsou náklady na odeslání?
V mnoha inzerátech profesionálních obchodníků již najdete informace o dodacích lhůtách a nákladech na dopravu. Soukromí prodejci Vám vždy pošlou nabídku, která tyto informace obsahuje.
Kterým poskytovatelem přepravní služby bude zboží dodáno?
Obchodník rozhoduje v zásadě o tom, kterého poskytovatele přepravní služby chce pro zaslání zboží využít. Použitého poskytovatele přepravní služby uvidíte v příslušném potvrzení o odeslání.
Mohu sledovat stav mé zásilky?
Budeme Vás informovat, jakmile bude zboží odesláno a zašleme Vám e-mailem ID pro sledování zásilky – pokud je k dispozici.
Jsem pojištěn/a proti poškození dopravou nebo krádeží?
Pokud jste se s obchodníkem nedohodli jinak, budou všechny hodinky při nákupu s Ochranou kupujících Chrono24 odeslány pojištěné v plné hodnotě – a to i ze zahraničí. Pokud nakupujete od soukromé osoby, měli byste podrobnosti k odeslání prodiskutovat přímo s prodejcem.
Do jaké hodnoty je zásilka pojištěna?
Zboží je při odeslání pojištěno na plnou hodnotu.

Nákup od soukromých prodejců

Co musím respektovat u soukromých prodejců?
Když chcete kupovat od soukromého prodejce, je svěřenský servis na Chrono24 tím nejbezpečnějším způsobem, jak realizovat platbu za své hodinky. Přitom poukážete peníze na svěřenský účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou. Tým podpory Chrono24 vždy stojí na Vaší straně pro případ, že něco nefunguje tak, jak je sjednáno.

Pro případ, že soukromý prodejce neposkytuje svěřenský servis na Chrono24, doporučujeme Vám osobní setkání na bezpečném místě. Přímá realizace v obchodních prostorách zavedeného obchodníka s hodinkami, který může hodinky ihned zkontrolovat, je v tomto ohledu nejbezpečnějším způsobem. Možnými alternativami jsou platba přes PayPal nebo použití externího svěřenského servisu.

Nákup u profesionálních obchodníků

Jakou jistotu mi dává záruka za hodinky?
Záruční příslib je doplňková dobrovolná služba poskytovaná obchodníkem nebo výrobcem, která zaručuje bezpodmínečné poskytnutí náhrady škody. Záruční příslib se obvykle vztahuje na funkčnost určitých částí nebo celých hodinek během předem definovaného období.

Online obchodníci také poskytují částečné záruky na určité služby. Informujte se předem, jaké záruky obchodník kryje a jak dlouho jsou platné. Po zakoupení se ujistěte, že je záruční list opatřen datem a orazítkován nebo podepsán a účtenka se shoduje se záručním listem. V opačném případě nemusí být záruční list akceptován.
Do jaké míry Chrono24 kontroluje uvedené obchodníky?
Každého obchodníka na Chrono24 podrobujeme při jeho registraci obsáhlé kontrole jeho totožnosti a serióznosti. Tato prověrka zahrnuje mimo jiné obchodní licenci a reference ostatních obchodníků. Do hodnocení se promítá také zpětná vazba zákazníků.
Co vypovídá pečeť Trusted Seller o daném obchodníku?
Každého obchodníka na Chrono24 podrobujeme při jeho registraci obsáhlé kontrole jeho totožnosti a serióznosti. Pečeť Trusted Seller propůjčujeme výhradně těm obchodníkům, kteří se na základě zkušeností Chrono24 a uživatelů vyznačují výjimečnou spolehlivostí a důvěryhodností.

Trusted Seller je vždy profesionální obchodník s hodinkami, který se zavazuje dodržovat jisté podmínky. K těmto podmínkám mimo jiné patří to, že

 • všechny údaje týkající se jeho osoby a firmy uváděné na platformě a vůči Chrono24 jsou pravdivé
 • obchoduje výhradně s originálním zbožím z důvěryhodných zdrojů
 • uvádí pravdivý stav svého zboží a poukazuje slovem a obrazem na případné existující závady
 • odpovídá na poptávky zákazníků obdržené e-mailem prostřednictvím Chrono24 zpravidla do 5 pracovních dnů.

Férová realizace obchodu je vždy na prvním místě. Jestliže dojde k neshodám, bude obchodník hledat společně se zákazníkem řešení uspokojivé pro obě strany. Porušení jedné nebo několika z těchto podmínek může vést k dočasné nebo trvalé ztrátě pečeti Trusted Seller nebo – v případě závažných porušení – členství v Chrono24.
Kdo jsou doporučení obchodníci?
Obchodníci s hodinkami mají možnost doporučit uživatelům na Chrono24 jiné obchodníky. Přitom mohou dát maximálně 10 doporučení. Pouze Trusted Seller mohou ovšem doporučit jiné obchodníky a sami dostávat doporučení.

Koupě hodinek ze zahraničí

Inzerát pochází ze zahraničí. Na co bych měl/a při koupi dávat pozor a jaké poplatky se vyskytnou?
Cena bývá v inzerátu zobrazována tak, jak ji uvedl prodejce. Mohou se proto vyskytnout dodatečné náklady jako celní poplatky, daně, náklady za odeslání nebo pojištění.

Ohledně přesné ceny a obsažených nákladů kontaktujte prosím prodejce hodinek. Ten Vám může také sdělit, zda celní formality vyřídí poskytovatel přepravních služeb. Ohledně pravidel platných ve své zemi se prosím obraťte na svůj místně příslušný celní úřad.

Koupě hodinek v rámci Evropské unie probíhá bez cla. V případě dovozu do EU ze třetích zemí, například z USA, se k ceně připočítá nepatrný celní poplatek a daň z dovozu. Pro přesné informace prosím kontaktujte svůj příslušný celní úřad.
Co to jsou celní poplatky a daň z dovozu?
Pokud nějaké zboží dovážíte do své země, mohou vám vzniknout celní poplatky a daň z dovozu. Vybírají je ¨příslušné celní úřady a jsou splatné, jakmile zboží dorazilo do cílové země. Pro přesné informace prosím kontaktujte prosím svůj příslušný celní úřad.
Kde a jak mohu zaplatit požadované celní poplatky a daň z dovozu?
Tyto poplatky a daně vybírají příslušné celní úřady a jsou splatné, jakmile zboží dorazilo do cílové země. Ve většině případů zaplatíte požadované poplatky a daně při dodávce přímo poskytovateli přepravní služby.

Platba

Jaké platební postupy jsou k dispozici?
U většiny inzerátů je možná platba přes svěřenský účet Chrono24. Své peníze přitom vložíte pomocí platební karty nebo převodem na svěřenský účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud své hodinky neobdržíte do vlastních rukou. Tým společnosti Chrono24 vždy stojí na Vaší straně a stará se o bezproblémový nákup.

Další informace k platbě přes Chrono24 naleznete zde:
Pokud svoji koupi nerealizujete přes svěřenský účet Chrono24, kontaktujte prosím přímo prodejce, abyste s ním dohodli podrobnosti ohledně platby.
Prodejce nabízí jako způsob platby pouze platbu předem převodem. Je to důvěryhodné?
Zásadně doporučujeme realizaci přes svěřenský účet Chrono24. Jestliže by to nebylo možné, vezměte prosím na vědomí následující:

Klademe velký důraz na to, aby obchodníci vedení na Chrono24 byli důvěryhodní. Každého obchodníka na Chrono24 podrobujeme při jeho registraci obsáhlé kontrole jeho totožnosti a serióznosti. Tato prověrka zahrnuje mimo jiné informace typu obchodní licence a reference ostatních obchodníků. Jestliže tedy profesionální obchodník nabízí platbu předem převodem, je to zcela důvěryhodné. Případně se nabízí osobní schůzka na bezpečném místě za účelem platby v hotovosti a předání hodinek. Upozorňujeme, že Chrono24 ovšem nenese žádnou zodpovědnost za nákup.

Při koupi od soukromého prodejce není platba předem bezpečnou metodou. V případě, že soukromý prodejce trvá na platbě předem a Vy chcete hodinky bezpodmínečně koupit, zkontrolujte ve svém vlastním zájmu důvěryhodnost prodejce a nabídky. Například můžete požadovat reference nebo si nechat zaslat více fotografií hodinek nebo fotografie osobních dokladů. Možnými alternativami k platbě předem je osobní setkání na bezpečném místě za účelem platby v hotovosti nebo použití svěřenského servisu. Pokud byste měli pochybnosti o důvěryhodnosti prodejce, raději se vzdejte úmyslu dané hodinky koupit.

Mnozí prodejci nabízejí realizaci obchodu přes Chrono24. Přitom poukážete své peníze na svěřenský účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou. Tým Chrono24 je Vám kdykoli plně k dispozici a stará se o hladký průběh nákupu. Další informace k realizaci obchodu přes Chrono24 naleznete zde:

Je platba přes PayPal nebo platební kartou bezpečná?
Doporučujeme Vám bezpečnou platbu přes svěřenský účet Chrono24. Při platbě platební kartou nebo přes PayPal vezměte prosím na vědomí následující:

Vy sami můžete přispět k větší bezpečnosti dodržováním určitých bezpečnostních pravidel při nákupu online platební kartou. Ujistěte se, že používáte zašifrované spojení. To můžete poznat podle označení https a symbolu zámku v adresním řádku svého prohlížeče. Pravidelně kontrolujte své výpisy z platební karty. Mnoho poskytovatelů platebních karet má politiku nulové odpovědnosti s výjimkou nedbalosti. To znamená, že zákazník v případě zneužití nenese odpovědnost. Při neautorizovaných platbách svou platební kartou se co nejrychleji obraťte na svého poskytovatele platební karty. Pro další podrobnosti a podmínky koupě přes PayPal kontaktujte prosím přímo PayPal. Vezměte prosím také na vědomí, že u platby „přátelům a rodině“ neprofitujete z ochrany kupujících na PayPalu a my Vás v tomto případě nemůžeme podpořit.
Mohu realizovat koupi přes svěřenský servis?
U většiny inzerátů je možná platba přes svěřenský účet Chrono24. Přitom poukážete své peníze na svěřenský účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou. Tým Chrono24 je Vám kdykoli plně k dispozici a stará se o hladký průběh nákupu. Další informace k platbě přes svěřenský účet Chrono24 naleznete zde:
Jestliže by nebyla možná platba přes svěřenský účet Chrono24, vezměte prosím na vědomí následující pokyny:

Je možné, že ve Vaší zemi existují pro realizaci koupě i jiné renomované svěřenské servisy. Při výběru svěřenského servisu se vždy předem přesně informujte.

S použitím svěřenského servisu musí souhlasit jak kupující, tak i prodejce. Jestliže chcete využít nějaký svěřenský servis, obstarejte si všechny informace přímo od daného svěřenského servisu. Nespoléhejte na e-maily, které Vám přepošle prodejce.

Vrácení

Jak vypadají podmínky pro vrácení?
Před koupí hodinek byste se měli informovat o tom, jak vypadají podmínky obchodníka pro vrácení. Někteří obchodníci akceptují vrácení pouze tehdy, když se samolepky a obal hodinek nachází v neotevřeném originálním stavu. Ve svém vlastním zájmu zasílejte hodinky zpět pouze pojištěné a dodržujte termín stanovený pro vrácení. Doporučujeme Vám, abyste se před zasláním zpět obrátili na prodejce a vyjasnili přesný postup.
Co musím dělat, když chci zboží vrátit?
Pokud jste provedli platbu prostřednictvím našeho svěřeneckého servisu a chtěli byste využít svého práva na odstoupení, obraťte se prosím během 14 dnů telefonicky na čísle +49 721 96693-920 nebo e-mailem na náš tým podpory. Včasné přijetí vašeho odstoupení zdokumentujeme a potvrdíme vám ho, zahájíme všechny další kroky a budeme vás příslušným způsobem informovat.

Pokud jste zaplatili kupní cenu přímo obchodníkovi nebo soukromému prodejci, kontaktujte je prosím ohledně zpětného vypořádání.

Vezměte prosím na vědomí, že při nákupu od soukromého prodejce neexistuje zákonné právo na odstoupení nebo vrácení.
Kdo nese náklady za zpětnou zásilku?
V případě odstoupení nesete přímé náklady za zpětnou zásilku Vy. Vezměte prosím na vědomí, že náklady za zpětnou zásilku mohou být vzhledem k pojistné ochraně až ve výši 250 €.

Ochrana kupujících

Jak dlouho platí ochrana kupujících poskytovaná Chrono24?
Chcete-li ohlásit nějaký problém, kontaktujte prosím do 14 dnů od obdržení zásilky náš tým podpory Chrono24 a uveďte přitom své číslo objednávky.
Co znamená ochrana kupujících poskytovaná Chrono24?
Ochrana kupujících Chrono24 obsahuje různé bezpečnostní funkce, díky nimž jste komplexně chráněni od objednání vašich hodinek až po případné zpětné vypořádání:

 • Platba přes svěřenecký servis
 • Záruka pravosti
 • 14denní právo na odstoupení od smlouvy ze zákona
 • Přísné směrnice pro obchodníky
 • Pojištěné odeslání
 • Tým Quality & Security


Více informací o Ochraně kupujících Chrono24 najdete na https://www.chrono24.de/about-us.htm.
Kolik stojí Ochrana kupujících?
Ochrana kupujících Chrono24 je pro vás zásadně zdarma. Dodatečný poplatek se účtuje pouze při platbě přes svěřenecký servis s kartou American Express (Amex), protože tento způsob platby je pro nás spojený s vysokými náklady.Výše individuálního poplatku se vám zobrazí včas během nákupního procesu při výběru dostupných způsobů platby.
V jakých případech se uplatní ochrana kupujících poskytovaná Chrono24?
Ochranu kupujících můžete využít vždy, když si objednáte hodinky u obchodníka Chrono24. Vaše objednávka přitom musí být zadána prostřednictvím systému Chrono24. Jestliže jste hodinky nezaplatili přes náš svěřenecký servis, můžete Ochranu kupujících aktivovat i dodatečně.

Vezměte prosím na vědomí, že Ochrana kupujících Chrono24 nepokrývá nákupy od soukromých prodejců.
Mohu při nákupu s Ochranou kupujících uplatnit zvláštní garanční a záruční nároky?
Při nákupu s Ochranou kupujících platí zákonná ustanovení týkající se záruky. Nedochází k rozšíření garančních a záručních nároků.
Budou mi v případě zpětného vypořádání vráceny peníze?
Jestliže jste své hodinky zakoupili s Ochranou kupujících, vrátíme vám v případě úspěšného zpětného vypořádání celou kupní cenu a již zaplacené náklady na odeslání.

Pamatujte však, že náklady na zpáteční odeslání musíte nést sami, což může vzhledem k pojistné ochraně činit až 250 EUR. Kromě toho se musíte sami postarat o vrácení dovozního cla u příslušného hlavního celního úřadu.
Co to byl Trusted Checkout?
Trusted Checkout bylo dřív označení pro ochranu kupujících poskytovanou portálem Chrono24. Pro lepší srozumitelnost jsme název pro naše zákazníky změnili. I nadále však samozřejmě budete profitovat z obvyklých i mnoha dalších výhod.

Ochrana kupujících Chrono24 vám nabízí následující bezpečnostní služby:
 • Platba přes svěřenecký servis
 • Záruka pravosti
 • 14denní právo na odstoupení od smlouvy ze zákona
 • Přísné směrnice pro obchodníky
 • Pojištěné odeslání
 • Tým Quality & Security

Více informací o Ochraně kupujících Chrono24 najdete na Ochrana kupujících

myChrono24

Všeobecně

Jaké výhody mi nabízí registrace v myChrono24?
Svou registrací se přiblížíte světu luxusních hodinek: Budete moct rychle a bezpečně komunikovat s prodejci a využívat různorodých možností, které nabízí Vaše osobní zóna. Všechny funkce ve Vašem účtu jsou tak přehledně zobrazeny, že se můžete okamžitě podívat na své údaje.

Rychlý a bezpečný nákup

Díky myChrono24 máte šanci koupit své vysněné hodinky rychle a bezpečně u obchodníka dle vlastního výběru. Prodejce Vám může přímo odpovědět na jakékoliv dotazy.

Zůstaňte v obraze

S myChrono24 si můžete poznačit atraktivní inzeráty ve svém poznámkovém bločku a později je rychle najít. Uložte si své vyhledávání a mějte vždy ty nejčerstvější informace. Díky myChrono24 nezmeškáte žádné napínavé nabídky, protože Vás budeme informovat, jakmile zveřejníme nové inzeráty.

Pohodlné zadání a spravování inzerátů

Prostřednictvím Chrono24 můžete hodinky nejen kupovat, ale také zcela jednoduše prodávat. Pomocí myChrono24 inzerát rychle a jednoduše vyhotovíte a po provedení několika málo kroků budou Vaše hodinky prezentovány na naší platformě.

Další informace: https://www.chrono24.cz/info/mychrono24.htm
Jak mohu upravovat své osobní údaje?
Pomocí své e-mailové adresy (uživatelského jména) a svého hesla se přihlaste do zóny myChrono24. V menu Profil můžete upravovat a uložit své osobní údaje, jako jsou jméno, adresa, telefonní číslo nebo heslo. V zóně Nastavení můžete přizpůsobit nastavení portálu a e-mailu a také zvolit preferovaný jazyk, v němž chcete dostávat e-maily od Chrono24. Zde se také můžete přihlásit k odběru našeho newsletteru nebo jeho odběr naopak zrušit.
Jak změním své heslo?
Své heslo můžete změnit ve své zóně myChrono24 v menu Profil. Kliknutím na Změnit heslo na spodním okraji stránky budete vyzváni, abyste zadali své staré a nové heslo. Jestliže jste své heslo zapomněli, klikněte na Zapomenuté heslo. Zadejte prosím svou e-mailovou adresu a potom klikněte na Obnovit heslo. Nyní dostanete e-mail s návodem na změnu svého hesla.
Jak svůj uživatelský účet myChrono24 vymažu?
Za tímto účelem klikněte ve své zóně myChrono24 v menu Profil na „Smazat uživatelský účet“. Nezapomeňte, že tím dojde také k vymazání Vašeho poznámkového bločku, Vaší Watch Collection, Vašich uložených vyhledávání a všech vlastních inzerátů.
Mohu prostřednictvím Chrono24 posílat zprávy?
Ano, na Chrono24 můžete jednoduše a bezpečně číst zprávy prodejců a kupujících a odpovídat na ně. Pro používání zpráv je nutné, abyste byli přihlášeni ve své osobní zóně. Ke svým zprávám máte přístup jak z webové stránky Chrono24, tak i z mobilní aplikace.
Proč mám zasílat zprávy přes Chrono24?
Bezpečnost a ochrana

Prostřednictvím zpráv můžete bezpečně realizovat objednávky a platby. Kupujícím nebo prodejcům nemusíte sdělovat e-mailovou adresu ani telefonní číslo a můžete tak komunikovat, aniž byste své údaje předali třetím osobám. Díky tomu jsou Vaše údaje a zprávy u nás v bezpečí.

Efektivní komunikace

Můžete posílat zprávy přímo, rychle a jednoduše bezprostředně na Chrono24. Není potřeba používat další e-mailový program nebo další zpravodajské služby.

Komunikace po celém světě

Zprávy, které byly vyhotoveny v jiných jazycích, můžete nechat jednoduše přeložit do svého jazyka stisknutím tlačítka „Přeložit“. Toto tlačítko najdete pod každou zprávou.

Všechno na první pohled

Můžete snadno sledovat své zprávy. Můžete zobrazit a spravovat jak současné, tak i minulé interakce s kupujícími a prodejci. Můžete také vždy zobrazit aktuální stav dotazů a objednávek. Pro svou ochranu zde najdete svoji dosavadní komunikaci – pro případ rozporu mezi kupujícím a prodejcem.

Filtr spamů

Detekujeme neseriózní zprávy a chráníme Vás před nimi: Při použití zpráv na Chrono24 budeme Vaše zaslané zprávy automaticky a manuálně skenovat a analyzovat. Toto se provádí za účelem:

 • předcházení podvodům
 • odhalování protiprávních jednání a porušení našich Všeobecných obchodních podmínek
 • a ke zlepšení komunikace a služeb pro zákazníky.
 • Mohu přidávat ke svým zprávám přílohy?
  Ano, přílohy můžete přidávat jednoduchým kliknutím na symbol kancelářské spony. Soubor nesmí být větší než 60 MB. Přípustné formáty jsou: pdf, txt, eml, mp4, mov, rtf, m4v, csv, wmv, doc, docx, xls, zip, odt, pages, rar, ppt, pptx, ods, jpg, jpeg, png, gif.
  Mohu komunikaci vymazat?
  Své zaslané a přijaté zprávy můžete sami spravovat a archivovat. Na vyžádání Vám je vymažeme.
  Mohu zprávu stáhnout zpět?
  Ne, již zaslané zprávy nelze stáhnout zpět.
  Mohu zprávy filtrovat a prohledávat?
  Ano, zprávy lze filtrovat podle Nepřečtené, Nezodpovězené a Archiv. Kromě toho můžete zprávy prohledávat podle pojmů nebo cen.

  Poznámkový bloček a příkazy k vyhledávání

  Jak uložím vyhledávání?
  Klikněte na tlačítko Uložit toto vyhledávání nad seznamem výsledků vyhledávání, abyste založili nové příkazy k vyhledávání. Ukládat můžete libovolné množství příkazů k vyhledávání.
  Jak upravím nebo smažu uložené vyhledávání?
  Ve své zóně myChrono24 najdete na kartě Uložená vyhledávání přehled svých uložených příkazů k vyhledávání. Zde si můžete zobrazit aktuální výsledky vyhledávání pro svá jednotlivá vyhledávání, vyhledávání vymazat a aktivovat nebo deaktivovat oznámení k jednotlivým vyhledáváním. Kliknutím na Upravit můžete jednotlivá vyhledávání přejmenovat.
  Jak mohu nahlížet do svého poznámkového bločku nebo tento upravovat?
  Na kartě Poznámkový bloček najdete ve své zóně myChrono24 všechny své poznamenané inzeráty, abyste k nim měli rychlý přístup. Když kliknete vpravo nahoře v inzerátu na symbol srdce, vložíte daný inzerát do svého osobního poznámkového bločku. Dalším kliknutím na symbol srdce bude inzerát z Vašeho poznámkového bločku zase odstraněn. Pokud mezitím přestane být některý z inzerátů k dispozici, nelze ho už načíst.
  K čemu slouží chronografie?
  V chronografii se zobrazují Vaše naposledy prohlédnuté hodinky, abyste již načtené inzeráty snadno znovu našli.

  Watch Collection

  Co je to Watch Collection?
  Ve Watch Collection spravujete a udržujete svoji sbírku hodinek online. Zcela jednoduše přidejte hodinky, uložte libovolné množství údajů a nahrajte vlastní obrázky svých hodinek. Ve Watch Collection můžete kromě toho také sledovat historický vývoj hodnoty a budoucí vývoj hodnoty. Máte rovněž možnost sledovat hodinky, které Vás zajímají, ale ještě je nevlastníte.
  Musím hodinky vlastnit, abych si je mohl/a přidat do své Watch Collection?
  Ne, můžete také sledovat hodinky, které Vás zajímají a jejichž vývoj hodnoty chcete sledovat. Za tímto účelem zadejte referenční číslo nebo značku, model a stav hodinek a vyberte možnost „Tyto hodinky nevlastním“.

  Zjistit více
  Kolik hodinek můžu do své Watch Collection přidat?
  Můžete přidat neomezený počet hodinek.
  Proč jsou v mé Watch Collection hodinky, které jsem sám nepřidal/a?
  Jakmile koupíte prostřednictvím Chrono24 nějaké hodinky, jsou tyto hodinky přidány do Vaší Watch Collection, abyste mohli sledovat vývoj jejich hodnoty.
  Jaké odhadované hodnoty vidím ve své Watch Collection?
  Ve své Watch Collection vidíte jak odhadovanou hodnotu a vývoj hodnoty každých jednotlivých hodinek, tak i celé sbírky hodinek.
  V jakých časových intervalech se odhadované hodnoty nově přepočítávají?
  Odhadované hodnoty se nově přepočítávají na denní bázi. Výkyvy ovšem nejsou vidět denně, nýbrž za delší časová období.
  Mohu ve Watch Collection uložit osobní informace?
  Ano, ke každým hodinkám můžete přidat vlastní obrázky nebo poznámky.
  Mohu přidat do Watch Collection také vzácné hodinky?
  Ano, do své Watch Collection můžete přidat všechny hodinky, aby byla Vaše sbírka hodinek kompletní. Ke vzácným hodinkám máme ovšem bohužel pouze málo nebo žádné údaje. Jakmile jsou však takové hodinky častěji inzerovány a je k dispozici dostatek údajů, budou tyto informace automaticky zapracovány do Watch Collection.

  Soukromý prodej hodinek

  Všeobecně

  Kolik stojí prodej na Chrono24?
  Na Chrono24 inzerujete své hodinky zdarma. V případě úspěšného prodeje vybíráme provizi ve výši 6,5 % z prodejní ceny. Tato provize je splatná pouze tehdy, když své hodinky úspěšně prodáte. Provizi přímo zadržíme při vyplacení prodejní ceny na Váš účet. Vezměte prosím na vědomí, že v ojedinělých případech nemůže kupující platit prostřednictvím svěřenského servisu. V takových případech Vám provizi za prodej vyfakturujeme.

  Zjistit více
  Jak se účtuje příslušenství?
  Na Chrono24 mohou soukromí prodejci prodávat příslušenství zdarma.

  Pro vyhotovení inzerátu vyberte bod menu Prodat hodinky a potom Prodat příslušenství.
  Jak dlouho je můj inzerát online?
  Váš inzerát je na Chrono24 nejprve 3 měsíce online. Během této doby nesmíte dané zboží nikde jinde nabízet ani prodávat. Pokud jste své zboží během této doby neprodali, můžete svůj inzerát prodloužit o další 3 měsíce nebo jej nechat smazat. Pro prodloužení požadujeme podle okolností důkaz o tom, že se zboží i nadále nachází ve Vašem vlastnictví.
  Kolik inzerátů mohu jako soukromý prodejce zveřejnit?
  Jako soukromý prodejce můžete současně zveřejnit až 10 inzerátů. Profesionální prodej zboží není soukromým prodejcům dovolen. Proto si vyhrazujeme právo nezveřejnit inzeráty soukromých prodejců, pokud dělají dojem profesionálního prodeje.

  Registrujte se jako obchodník, pokud chcete prodávat hodinky na Chrono24 profesionálně. Více informací naleznete zde.
  Mohu jako soukromý sběratel prodat svoji kompletní sbírku?
  Pro sběratele neexistují žádné zvláštní podmínky. V tomto případě inzerujte každé hodinky zvlášť.

  Inzerovat hodinky

  Jak mám inzerovat hodinky?
  Pomocí našeho asistenta inzerátu vytvoříte inzerát pro své hodinky v několika málo krocích:
  1. Nejprve zadejte do vyhledávacího pole referenční číslo svých hodinek. Náš asistent inzerátu rozpozná model a automaticky vyplní formulář.
  2. Nyní své hodinky podrobně popište. Čím je popis přesnější, tím snadněji najdou potenciální kupující Váš inzerát.
  3. Připojte ke svému inzerátu až 10 fotografií s různými pohledy na hodinky. Připravte si fotoaparát a hodinky. Během vyhotovení svého inzerátu budete vyzváni, abyste své hodinky vyfotografovali ve 2 námi stanovených časech a tyto fotografie nahráli jako důkaz vlastnictví. Tyto fotografie budou později zveřejněny i ve Vašem inzerátu.
  4. Registrujte se jako prodejce a uložte své bankovní spojení, aby mohly být Vaše peníze vyplaceny přímo na Váš účet.
  Zjistit více
  Co je referenční číslo?
  Referenční číslo označuje model, popř. modelovou variantu Vašich hodinek a může se skládat z několika číslic a písmen. U některých výrobců naleznete referenční číslo vyryté na spodku pouzdra (nezaměňte s číslem pouzdra), na konci pásku a zřídka i na ciferníku. V každém případě by mělo být možné nalézt referenční číslo v dokladech Vašich hodinek nebo na účtence. Pokud referenční číslo nenaleznete, vyhledejte jméno výrobce na ciferníku na internetu a porovnejte obrázky se svými hodinkami. Tento krátký průzkum Vám ve většině případů pomůže.
  Co mám uvést u stavu hodinek?
  Co mám udělat, když nemohu nastavit požadované bezpečnostní časy?
  Pomocí bezpečnostních fotografií prověřujeme, zda prodejce nabízené hodinky skutečně vlastní. Pokud nemůžete nastavit určené časy, můžete zaznamenat časy na kus papíru a umístit jej vedle svých hodinek. Poté nahrajte tyto fotografie jako důkaz. Není-li to možné, kontaktujte nás prosím na PrivateSeller@chrono24.com
  Jak mohu nechat odhadnout hodnotu hodinek?
  Využijte stanovení hodnoty zdarma na Chrono24. Porovnáme Vaše hodinky s 500 000 inzeráty z celého světa a dáme Vám cenové doporučení, se kterým dosáhnete nejlepší možné prodejní ceny.

  Za účelem analýzy cen můžete samozřejmě také manuálně projít inzeráty na Chrono24. Dále si můžete nechat ocenit své hodinky u klenotníka a v aukčních domech.

  Nezapomeňte prosím, že můžete dosáhnout vyšší prodejní ceny, pokud budete své hodinky inzerovat online. Cena, kterou získáte od lokálních aukčních domů a klenotníků, bude oproti tomu většinou nižší, neboť při nákupu musejí vzít v úvahu svou marži.
  Co znamenají odborné pojmy jako repetice nebo chronograf?
  Popisy nejdůležitějších odborných pojmů najdete v našem Lexikonu hodinek.
  Nemohu najít svůj inzerát. Kdy bude na Chrono24 zveřejněn?
  Když svůj inzerát na Chrono24 nenajdete, může to mít následující důvody:
  1. Ještě nebyla provedena manuální kontrola.
  2. Kvůli bezpečnosti všech uživatelů Chrono24 kontrolujeme nové inzeráty manuálně. Tato kontrola se provádí v pracovní dny, neprovádí se ale o víkendu. Aktivace trvá zpravidla 1 až 3 pracovní dny.
  3. Bezpečnostní fotografie nejsou v pořádku. V tomto případě jste obdrželi e-mail se žádostí, abyste bezpečnostní fotografie aktualizovali ve své zóně myChrono24.
  4. Váš uživatelský účet ještě není aktivován. Zkontrolujte prosím, zda jste kliknuli na odkaz obsažený v aktivačním e-mailu a potvrdili svůj uživatelský účet.
  5. V některých zemích je nezbytné prověřit identitu soukromého prodejce. Je možné, že Vaše totožnost ještě nebyla zkontrolována. Vezměte prosím na vědomí, že prověření Vašich dokladů totožnosti můžete trvat 1 až 3 pracovní dny.
  Jak upravím nebo smažu své soukromé inzeráty?
  Své soukromé inzeráty zpracováváte v zóně myChrono24 pod bodem Inzeráty. Kliknutím na příslušný odkaz můžete své inzeráty pozměnit nebo smazat. Chcete-li provést změnu ceny, výrobce nebo modelu, obraťte se prosím na PrivateSeller@chrono24.com. Mějte prosím na paměti, že jakmile inzerát smažete, bude tento inzerát trvale odstraněn z našeho registru.
  Mohu dodatečně změnit způsob platby za inzerát?
  Jestliže platba za Váš upgrade na Premium nebude fungovat, můžete transakci přerušit a vrátit se zpět na Chrono24. Tam si vyberete jiný způsob platby. V případě dalších dotazů se prosím obraťte na PrivateSeller@chrono24.com
  Kdy mohu svůj inzerát nechat smazat?
  Váš inzerát je nejprve 3 měsíce online. Nabízejte své zboží po tuto dobu pouze na Chrono24, abyste zájemce nezklamali. V případě závažných důvodů můžete svůj inzerát vymazat ve své zóně myChrono24.
  Proč kontroluje Chrono24 v rámci placeného období, zda je můj inzerát ještě aktuální?
  Návštěvníkům našeho tržiště s hodinkami chceme vždy nabízet tu nejvyšší možnou kvalitu. Abychom inzeráty na Chrono24 udržovali aktuální, kontrolujeme každé 3 měsíce e-mailem, zda je inzerované zboží ještě dostupné. Pokud inzerát nepotvrdíte, bude po týdnu automaticky smazán.
  Jak mohu svůj inzerát opět aktivovat poté, co byl při kontrole aktuálnosti vymazán?
  Inzerát Vám ochotně znovu aktivujeme. Zašlete nám k tomu prosím e-mail na PrivateSeller@chrono24.com

  Prodej

  Jak přesně probíhá prodej?
  Prodáváte bezpečně přes svěřenský servis na Chrono24. To znamená, že hodinky pošlete teprve poté, co Váš kupující převedl kupní cenu na svěřenský účet. Jakmile zboží kupující bezpečně obdrží zboží, bude Vám vyplacena kupní cena.

  V jednotlivých případech může dojít k tomu, že kupující nebo prodejce svěřenský servis ve své zemi nemůže použít. V takovém případě zaplatí kupující přímo Vám. Za tímto účelem mu sdělte Vámi vybranou platební metodu, např. bankovní převod nebo PayPal.

  Další informace k prodeji prostřednictvím svěřenského servisu naleznete zde.
  Kupující na mne nedělá seriózní dojem. Jak se mám chovat?
  V takovém případě se nevystavujte zbytečnému riziku. Kupujícímu můžete nabídnout např. platbu přes PayPal. Důležité upozornění: Zboží odešlete teprve po obdržení peněz a po konečném zápisu částky k dobru na svém účtu. Nespoléhejte se na potvrzení platby e-mailem.

  Máte samozřejmě také možnost předat hodinky kupujícímu osobně. Doporučujeme Vám, abyste si k tomu zvolili chráněné nebo hlídané místo – např. klenotnictví.
  Proč se mi jako prodejci nezobrazuje e-mailová adresa zájemce?
  Z důvodů ochrany údajů skrýváme při komunikaci přes náš systém e-mailové adresy kupujících i prodejců. E-mailové adresy jsou při tom automaticky anonymizovány. Chráníme Vás tak před lidmi, kteří chtějí naši platformu zneužít za účelem phishingu nebo s cílem jiných podvodných aktivit.

  Pokud jste se zájemcem dospěli k dohodě, můžete od něj vyžádat jeho kontaktní údaje přes formulář, abyste obdrželi například jeho poštovní zasílací adresu nebo mu mohli odeslat výzvu k zaplacení přes PayPal. Odkaz k tomuto formuláři najdete v každé e-mailové zprávě, kterou jste od zájemce obdrželi přes náš systém.

  Zde vidíte příklad takovéto anonymizované e-mailové adresy:
  41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com
  Které platební metody mohu nabízet, když jsem našel/a kupujícího?
  Kupující obvykle zaplatí přes svěřenský servis na Chrono24. To znamená, že po objednání zaplatí kupní cenu na bezpečný svěřenský účet. Vy poté zašlete hodinky kupujícímu a vyplacenou kupní cenu obdržíte, jakmile kupující bezpečně obdržel hodinky.

  V jednotlivých případech může dojít k tomu, že kupující nebo prodejce svěřenský servis ve své zemi nemůže použít. V takovém případě zaplatí kupující přímo Vám. Za tímto účelem si můžete vybrat platební metodu dle vlastního výběru, např. bankovní převod nebo PayPal. Chrono24 potom předá Vaše platební údaje kupujícímu.

  Další informace o svěřenském servisu na naleznete zde.

  Máte samozřejmě také možnost předat zboží kupujícímu osobně. Doporučujeme Vám, abyste si k tomu zvolili chráněné nebo hlídané místo – např. klenotnictví. Také v tomto případě si můžete vybrat svěřenský servis jako bezpečnou platební metodu. Vezměte prosím na vědomí také naše bezpečnostní pokyny.
  Kdy je provize za prodej splatná?
  Jestliže použijete pro svůj inzerát svěřenský servis, provizi přímo zadržíme při vyplacení prodejní ceny na Váš účet.

  Jestliže Váš kupující zaplatí přímo Vám, provizi za prodej Vám vyfakturujeme. Fakturovanou částku prosím uhraďte do 14 dnů.

  Zjistit více
  Co se stane s provizí za prodej, když se prodej neuskutečnil?
  Jestliže jsme Vám vyfakturovali provizi za prodej, ačkoliv jste své hodinky neprodali, můžete prodej stornovat. Nahrajte k tomu prosím v přehledu svých prodejů znovu 2 fotografie jako důkaz o vlastnictví.

  Jestliže jste hodinky prodali na jiném místě, podejte nám o tom také důkaz.
  Jak jako soukromý prodejce bezpečně odešlu své hodinky?
  Aby příjemce bezpečně obdržel Vaše hodinky, dodržujte prosím následující body:

  • Obal: Vyberte stabilní zásilkový karton vhodné velikosti a použijte dostatek obalového materiálu.
  • Adresa příjemce: Nechte si předem od svého kupujícího potvrdit dodací adresu. Dbejte na to, aby byla na zásilkovém kartonu dobře čitelná.
  • Pojištění: Ještě před odesláním se informujte o pojištění zásilky. Toto pojištění musí bezpodmínečně platit také pro cenné předměty, jako jsou hodinky, a musí krýt jejich celou hodnotu proti poškození a ztrátě.
  • Sledování zásilky: Vyberte způsob zaslání se sledováním zásilky. Po odeslání sdělte kupujícímu ID pro sledování zásilky, aby mohl zásilku sledovat.

  Prodat přímo Chrono24

  Jaké výhody mi přinese přímý prodej mých hodinek Chrono24?
  Pokud prodáváte přímo nám, profitujete z rychlé a snadné realizace. Výpočet našich cen je férový a tržní, protože můžeme zohlednit velké množství inzerátů, které umožňují srovnání.
  Kdo koupí moje hodinky?
  Celou realizaci koupě převezme naše partnerská společnost Zeitauktion. Její odborníci vaše hodinky po obdržení zkontrolují a ocení. Zeitauktion je renomovaný obchodník s hodinkami, který nakupuje a prodává luxusní hodinky známých značek. Zde se dozvíte více o Zeitauktion. V případě dotazů a problémů je tady tým podpory Chrono24 vždy pro vás.
  Jak dlouho to trvá, než budou mé hodinky prodány?
  Konkrétní nabídku obdržíte během 1–3 pracovních dnů. Výplata se provádí zpravidla do 1–3 pracovních dnů poté, co jsme obdrželi Vaše hodinky.
  Jak se tvoří navržená prodejní cena?
  Základem hodnocení je rozsah dodávky, stav a obrázky hodinek. Na základě mnoha inzerátů a celosvětového prodeje prostřednictvím našeho tržiště Vám můžeme nabídnout férovou a tržní cenu.
  Mohu prodat každé hodinky přímo Chrono24?
  Kupujeme velké množství modelů mnoha výrobců. Patří k nim také hodinky nejoblíbenějších značek. Pokud chcete zkontrolovat, zda k nim patří také Váš model, můžete jej vyhledat zde. V dalším kroku budete přesměrováni do našeho formuláře. Tam můžete uvést před odesláním žádosti o cenovou nabídku další podrobnosti o svých hodinkách a nahrát obrázky.
  Co se stane, když mi hodinky po kontrole zašlete zpět? Vzniknou pro mne přitom nějaké náklady?
  Pokud budou muset být zaslány zpět, zašleme Vám hodinky zpět pojištěné. Přitom pro Vás nevzniknou žádné náklady.
  Kdy obdržím výplatu za své hodinky?
  Po obdržení hodinek Vám potvrdíme kupní cenu a převedeme Vám nezaplacenou částku. Vezměte prosím na vědomí, že to může trvat až 3 pracovní dny, než jsou peníze připsány na Váš účet.
  V jaké měně bude výplata provedena?
  Výplata bude provedena v eurech. Směnný kurz stanoví Vaše banka. Případně mohou vzniknout poplatky za směnu, které závisí na Vaší bance.
  Kolik stojí vyhotovení nabídky pro mé hodinky?
  Vyhotovení nabídky je pro Vás 100% zdarma a nezávazné.
  Jak mohu zkontrolovat stav své zásilky?
  Na Vaší průvodce balíku od UPS najdete platné ID pro sledování zásilky, pomocí kterého můžete kdykoli sledovat aktuální stav zásilky. Máte-li individuální dotazy, neváhejte nás kontaktovat také e-mailem na .
  Musím platit náklady za odeslání?
  Ne, my převezmeme kompletní náklady za odeslání.
  Jak odešlu své hodinky?
  Pro odeslání Vašich hodinek Vám poskytneme předvyplněný přepravní doklad od UPS, který si můžete vytisknout a nalepit na balík. Následně můžete svoji zásilku jednoduše a k požadovanému termínu nechat vyzvednout u sebe nebo ji odevzdat osobně v jednom ze zákaznických center UPS ve své blízkosti. Vyzvednutí proběhne v průběhu předem stanovené doby v trvání nejméně 5 hodin od 10 do 16 hod.
  Pokud hmotnost zásilky přesáhne váhu uvedenou v přepravním dokladu, samozřejmě uhradíme dodatečné náklady.
  Před přepravou prosím hodinky bezpečně zabalte pro dopravu: nejjednodušší bude, když hodinky a papíry vložíte do určených přihrádek v krabici a zabalíte je do vhodného balíku. Zde najdete podrobný návod týkající se odesílání.
  Jsou mé hodinky pojištěné?
  V případě osobního vyzvednutí přes UPS nebo odevzdání Vaší zásilky v jednom ze zákaznických center UPS je v ceně zahrnuto pojištění na celou hodnotu zboží (naše výkupní cena) společností UPS Capital. Tento servis je pro Vás zdarma. Ani v případě vrácení Vám nevzniknou žádné náklady.

  Mějte prosím na paměti, že odevzdání na UPS Access Point nelze pojistit, proto za něj ani nepřebíráme ručení.
  Musí mít originální krabičku a originální doklady?
  Úplnost originální krabičky a originálních dokladů vede k vyšší prodejní ceně. Své hodinky však můžete prodat i bez uvedeného příslušenství.
  Jaké jsou další kroky, pokud bych chtěl/a nabídku přijmout?
  Pro odeslání Vašich hodinek Vám poskytneme předvyplněnou průvodku balíku od UPS, kterou si můžete vytisknout a nalepit na balík. Zde najdete podací místo ve své blízkosti. Na přání rádi zajistíme vyzvednutí na Vámi požadované adrese a ve Vámi požadovaném čase naším poskytovatelem přepravních služeb. K tomu nás prosím kontaktujte na . Po obdržení hodinek bude výplata provedena do 1–3 pracovních dnů.
  Proč musím nahrát fotografii svých hodinek?
  Abychom mohli určit přesnou hodnotu Vašich hodinek, potřebujeme obrázky Vašich hodinek. Čím více obrázků máme, tím přesněji můžeme hodnotu posoudit.
  Jakou má nabídka platnost?
  Naše nabídka platí po dobu 7 dnů.
  Co se stane s mým inzerátem na Chrono24, pokud prodám své hodinky přímo Vám?
  Pokud byste nám chtěl/a prodat hodinky, které jste již uvedl/a jako soukromý inzerát na našem tržišti, prosíme Vás o smazání tohoto inzerátu ve Vašem účtu myChrono24. K tomu vyberte menu „Prodat“ a poté klikněte v příslušném inzerátu na „Vymazat“.
  Mám dotaz ohledně mého stávajícího požadavku. Jak s Vámi mohu navázat kontakt?
  Máte-li dotazy, neváhejte nás kontaktovat e-mailem na .

  Profesionální prodej hodinek

  Jak se zaregistruji jako profesionální obchodník?
  Tímto způsobem se v několika málo krocích registrujete jako profesionální obchodník na Chrono24:
  1. Zapište své osobní údaje
  2. Uložte své platební údaje (platební karta nebo v celé Evropě také inkaso SEPA)
  3. Odešlete ověřovací dokumenty
  Teď již můžete nahrát své první inzeráty. Ještě předtím, než budou Vaše inzeráty zveřejněny, musí Chrono24 schválit Váš účet obchodníka. Mějte prosím na paměti, že zveřejnění proběhne teprve po kontrole Vašich údajů a podkladů. Ke kontrole potřebujeme kopie následujících dokladů, které nám zašlete nahráním, e-mailem, faxem nebo poštou:
  • Výpis z obchodního rejstříku nebo živnostenský list
  • Prokázání adresy ve formě účtu za telefon, vyúčtování spotřeby elektřiny apod.
  Zaregistrujte se hned teď, abyste mohli využít 30 dnů bezplatné zkušební fáze a testovat Chrono24, seč Vám síly stačí:
  Jaké cenové modely nabízíme pro profesionální obchodníky?
  Chrono24 nabízí tři balíčky různých cenových modelů, které jsou přesně přizpůsobeny Vašim potřebám. Balíčky Light, Pro a Premium se liší mimo jiné počtem obsažených inzerátů a provizí za prodej. Svůj balíček můžete platit předem měsíčně nebo na rok. Všechny detaily naleznete zde.
  Jak vložím své inzeráty?
  Máte možnost buď vytvořit inzerát se svými hodinkami sami nebo importovat údaje ze své webové stránky. V manažeru tržiště vytvoříte svůj inzerát sami – k tomu máte k dispozici četné nápomocné funkce. Nezávisle na objednaném balíčku můžete ve svém inzerátu kromě toho zveřejnit 16 obrázků. Import dat z Vaší webové stránky je možný od 50 inzerátů. Data z Vaší webové stránky se přitom importují plně automaticky a denně se aktualizují.
  Jak upravím nebo vymažu svůj inzerát?
  Při importu dat se inzeráty z Vaší webové stránky obchodníka převezmou 1:1. Změny na Vaší webové stránce se tak po dalším importu automaticky zobrazí také na Chrono24.

  Při manuálním zadání ve své zóně obchodníka inzeráty sami upravíte nebo vymažete. Za tímto účelem vyberte v Moje inzeráty možnost Změnit/vymazat inzeráty. Příslušné změny zapište do formuláře a inzerát potom uložte.
  Jak se účtuje příslušenství?
  Pro příslušenství nabízíme zvláštní podmínky. 50 inzerátů s příslušenstvím je účtováno jako jeden hodinkový inzerát.
  Proč se mi jako prodejci nezobrazuje e-mailová adresa zájemce?
  Z důvodů ochrany údajů skrýváme při komunikaci přes náš systém e-mailové adresy kupujících i prodejců. Přitom jsou e-mailové adresy automaticky anonymizovány, abychom Vás tak ochránili před lidmi, kteří chtějí naši platformu zneužít za účelem phishingu nebo s cílem jiných podvodných aktivit.

  Pokud jste se zájemcem dospěli k dohodě, můžete od něj vyžádat jeho kontaktní údaje přes formulář tak, že mu například můžete zaslat výzvu k zaplacení přes PayPal nebo můžete zjistit jeho poštovní zasílací adresu. Odkaz k tomuto formuláři najdete v každé e-mailové zprávě, kterou jste od zájemce obdrželi přes náš systém.

  Zde vidíte příklad takovéto anonymizované e-mailové adresy:

  41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com

  Ochrana osobních údajů

  Jsou mé údaje u Chrono24 bezpečné?
  Ano. Používáme nejmodernější bezpečnostní techniku, abychom ochránili Vaše osobní údaje před manipulací, částečnou nebo úplnou ztrátou a před nepovolaným přístupem třetích osob. Podrobnosti naleznete v našich Ustanoveních na ochranu osobních údajů.
  Budou moje údaje předány třetím osobám?
  Vaše osobní údaje používáme výhradně k účelům zpracování Vašeho dotazu k nákupu nebo Vaší objednávky. Údaje budou předány třetím stranám pouze tehdy, pokud je to stanoveno v našich Ustanoveních na ochranu osobních údajů.
  Vaše vyhledávání nenašlo žádné shody