Certified Authentic watches.
Guaranteed.

Carefree purchasing thanks to Certified.

Maximum Transparency Every Step of the Way

As part of the Certified by Chrono24 program, the authenticity of each watch is checked and certified by a verified watchmaker, who then issues a certificate of authenticity that details the certification of your watch.

  1. What Authenticity Means To Us

    In order to certify a watch, we must first define what we mean by "authenticity." We break down the term unambiguously, so that you're fully informed before you buy. You can learn more by reading our authenticity info brochure.

  2. Professional Authentication

    All watches certified by Chrono24 undergo a comprehensive inspection based on pre-defined criteria. This is the only way we can guarantee the authenticity of the watch. You can learn more by reading our authenticity info brochure.

  3. Verified Watchmakers

    Every watchmaker who certifies watches for Chrono24 is pre-screened by us before we begin working with them. This ensures that they have all the necessary qualifications and technical equipment. Learn more.

How Certification Works

Our Commitment to Authenticity

Our Commitment to Authenticity

How we categorize the various watch components and determine the authenticity of a timepiece is explained in detail in our brochure.

Read authenticity brochure

Certified Authenticity

When you buy a Certified watch, you can rest easy knowing that it's guaranteed authentic. After successful certification, you'll receive a digital certificate of authenticity confirming the authenticity of your watch. Learn more.

Digital Certificate
Digital Certificate
Every Certified watch comes with an online certificate of authenticity – a digital document that cannot be lost, stolen, or damaged.

How To Purchase a Certified Watch

Máte dotazy?

V případě Certified se jedná o naši novou certifikační službu, v jejímž rámci pravost hodinek kontroluje a certifikuje důvěryhodný hodinář. Tímto chceme kupujícím luxusních hodinek na naší platformě nabídnout nákup zcela bez starostí.
Každého hodináře, který certifikuje hodinky v rámci Certified předem prověřujeme. Tím zajistíme, že má všechny potřebné kvalifikace a nezbytné technické vybavení. Cílenými audity kromě toho zajišťujeme, že kontrolu hodinek provádí výhradně odborníci a podle našich standardů. Pokud přitom zjistíme jakékoli pochybení, vyvodíme z toho pro hodináře důsledky. Viz také: Jaký je rozdíl mezi Certified zahrnuto v ceně a Certified volitelně?
Certifikace, kterou lze volitelně přiobjednat (Certified volitelně), trvá zpravidla 1–3 pracovní dny. Hodinky, u kterých je Certified zahrnuto v ceně, jsou již certifikované a lze je zaslat přímo vám. Viz také: Jaký je rozdíl mezi Certified zahrnuto v ceně a Certified volitelně?
Pokud kontrola prokáže, že jsou vaše hodinky padělek, nelze je certifikovat. V tomto případě budete informováni naším týmem podpory a okamžitě vám vrátíme již provedenou platbu. Pokud jste přiobjednali Certified volitelně za 199 € a vaše hodinky by měly být padělek, tuto částku vám samozřejmě také uhradíme.
1. Sledujte inzeráty s ikonou Certified
certifikované hodinky poznáte podle zelené ikony s písmenem „C“ na stránkách s výsledky vyhledávání a příslušných inzertních stránkách. Pro rychlejší vyhledávání můžete inzeráty samozřejmě filtrovat také přímo podle Certified. Pokud jste se rozhodli pro certifikované hodinky, můžete na inzertní stránce na první pohled zjistit, zda je Certified již zahrnuto v ceně, nebo zda můžete Certified přiobjednat jako volitelnou možnost při objednávce. Viz také: Jaký je rozdíl mezi Certified zahrnuto v ceně a Certified volitelně?
2. Kontrola důvěryhodným hodinářem
Než hodinky obdržíte, budou zkontrolovány a certifikovány důvěryhodným hodinářem. Kromě jiného se kontroluje, zda hodinky souhlasí s údaji v inzerátu a odpovídají naší definici pravosti.
3. Certifikované hodinky obdržíte včetně digitálního certifikátu pravosti.
Po úspěšné certifikaci si můžete být jistí, že jsou vaše nové hodinky pravé. To vám potvrdí certifikát pravosti, ke kterému máte po obdržení hodinek digitální přístup.

Všechny otázky a odpovědi