I v době COVID-19 můžete bez obav používat Chrono24. Jste vždy chráněni naší ochranou kupujících.
Přihlásit

Máte dotazy?
Rádi Vám s nimi pomůžeme.

Jak si objednám hodinky?

Chcete-li si objednat hodinky, klikněte na stránce inzerátu na zelené tlačítko „Koupit“. Pokud jste to ještě neudělali, budete požádáni, abyste se přihlásili, popř. si založili uživatelský účet. Následně zadejte svou dodací adresu. Pod položkou „Přehled nákladů“ vidíte celkovou cenu své objednávky včetně nákladů na dopravu. Vezměte prosím na vědomí, že k této celkové ceně se mohou eventuálně ještě připočítat dovozní daně.

Upozornění: Před zadáním své mezinárodní objednávky se bezpodmínečně informujte u kompetentního celního úřadu na dovozní předpisy platné ve vaší zemi.

Máte dvě možnosti, jak své nové hodinky zaplatit:

 • Platba prostřednictvím bezplatné služby Trusted Checkout

  Poukážete peníze na svěřenecký účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou. Platbu přitom můžete provést buď platební kartou (VISA nebo Mastercard), nebo bankovním převodem. Tým Chrono24 je Vám kdykoli plně k dispozici a stará se o hladký průběh nákupu.

  Po zadání dodací adresy, si přečtěte a akceptujte Všeobecné prodejní podmínky. Následně klikněte na „Objednat s povinností platby“, abyste dokončili objednávku.

  Zjistěte víc o Trusted Checkout: https://www.chrono24.com/info/checkout.htm

 • Kupní cenu zaplatíte přímo prodejci

  Tím se zříkáte bezplatné služby svěřenecké správy portálu Chrono24. Kupní cenu převedete přímo na obchodníka. Platba platební kartou již není možná.

  Když zadáte dodací adresu, přečtěte si a akceptujte Všeobecné prodejní podmínky. Následně klikněte na „Objednat s povinností platby“, abyste dokončili objednání. Jakmile prodejce zpracuje Vaši objednávku, obdržíte e-mailem informace o platbě. Jakmile Vaše platba dorazí, prodejce odešle zboží.

 • Objednání u soukromého prodejce

  Když chcete kupovat od soukromého prodejce, je svěřenecký servis na Chrono24 tím nejbezpečnějším způsobem, jak realizovat platbu za hodinky. Přitom poukážete peníze na svěřenecký účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou.

  Více informací naleznete zde: Prodej hodinek soukromě

Jakmile prodejce zpracuje vaši objednávku, obdržíte e-mailem informace o platbě. Jakmile je vaše platba přijata, prodejce odešle zboží.

Jak mohu hledat hodinky na Chrono24?
Na Chrono24 najdete pomocí vyhledávací lišty pohodlně své vytoužené hodinky. Stránka s výsledky vyhledávání navíc nabízí rozmanité možnosti filtrování.

Vyhledávací lišta
Vyhledávací lišta představuje ten nejsnadnější a nejrychlejší způsob hledání. Hledaný pojem se během zadávání pojmu automaticky doplňuje a kompletuje.

Stránka s výsledky vyhledávání
Stránka s výsledky vyhledávání nabízí různé možnosti filtrování. Filtrujte například dle výrobce, modelu, reference nebo dostupnosti. Seznam výsledků vyhledávání lze kromě toho třídit dle relevantnosti, ceny nebo data vložení.

Kliknete-li na Uložit toto vyhledávání, můžete tím založit vyhledávací příkaz, abyste byli o nových inzerátech informováni formou e-mailu. Bude přitom automaticky uložen také Vámi zvolený filtr.
Jak mohu filtrovat výsledky vyhledávání dle určitých inzerátů?
Po provedení hledání nějakého produktu přes vyhledávací lištu můžete výsledek vyhledávání dále omezit filtrem v seznamu výsledků. Filtrujte například dle výrobce, modelu, stavu nebo materiálu. Když kliknete na více, zobrazí se dodatečné filtrovací možnosti. Můžete přitom zvolit více hodnot pro jeden filtr najednou. Chcete-li potom filtr deaktivovat, postačí, když jednoduše odstraníte příslušný háček.

Třídění výsledků přizpůsobíte přes výběrové políčko na pravém horním okraji seznamu. Volit přitom můžete mezi cenou, datem vložení a relevantností. Standardní třídění můžete změnit v položce Nastavení ve své zóně myChrono24.
Musím se před nákupem registrovat na Chrono24?
Ano. Tím Vám můžeme v případě dotazů co nejlépe pomoci a informovat Vás o nejnovějším stavu Vaší objednávky.
Inzerát pochází ze zahraničí. Na co bych měl/a při koupi dávat pozor a jaké poplatky se vyskytnou?
Cena bývá v inzerátu zobrazována tak, jak ji zadal prodejce. Mohou se proto vyskytnout dodatečné náklady jako celní poplatky, daně, poštovné nebo pojištění.

Ohledně přesné ceny a obsažených nákladů kontaktujte prosím nabízejícího hodinky. Ten Vám může také sdělit, zda celní formality vyřídí poskytovatel přepravních služeb. Ohledně pravidel platných ve Vaší zemi se prosím obraťte na svůj lokální celní úřad.

Koupě hodinek v rámci Evropské unie probíhá bez cla. V případě dovozu do EU ze třetích zemí, například z USA, se k ceně připočítá nepatrný celní poplatek a daň z dovozu. Pro přesné informace prosím kontaktujte Váš celní úřad.
Jak mohu jednat s obchodníkem?

Někteří prodejci akceptují cenové návrhy. Chcete-li navrhnout prodejci cenu, klikněte na stránce inzerátu na tlačítko „Navrhnout cenu“. Potom zadejte svůj cenový návrh a svou dodací adresu. Přečtěte si a akceptujte Všeobecné prodejní podmínky a klikněte na „Odeslat cenový návrh“. Prodejce Váš cenový návrh zkontroluje a ozve se Vám.

Pokud prodejce zásadně neakceptuje žádné cenové návrhy, nemáte tuto funkci vůbec k dispozici.

Z čeho se skládá prodejní cena hodinek?
Prodejní cena hodinek se skládá z různých položek. V první řadě se přitom jedná o samotnou nabídkovou cenu za hodinky. Navíc se může skládat z dodatečných nákladů na balné, pojištění, poštovné nebo daně z přidané hodnoty a daně z dovozu. Výše dodatečných nákladů se může odlišovat v závislosti na tom, zda si své hodinky objednáte od obchodníka z ciziny nebo tuzemska. Kontaktujte obchodníka, abyste obdrželi přesnější informace.
Inzerát pochází ze zahraničí. Na co bych měl/a při koupi dávat pozor a jaké poplatky se vyskytnou?
Cena bývá v inzerátu zobrazována tak, jak ji zadal prodejce. Mohou se proto vyskytnout dodatečné náklady jako celní poplatky, daně, poštovné nebo pojištění.

Ohledně přesné ceny a obsažených nákladů kontaktujte prosím nabízejícího hodinky. Ten Vám může také sdělit, zda celní formality vyřídí poskytovatel přepravních služeb. Ohledně pravidel platných ve Vaší zemi se prosím obraťte na svůj lokální celní úřad.

Koupě hodinek v rámci Evropské unie probíhá bez cla. V případě dovozu do EU ze třetích zemí, například z USA, se k ceně připočítá nepatrný celní poplatek a daň z dovozu. Pro přesné informace prosím kontaktujte Váš celní úřad.
Jak mohu platit?

Platba prostřednictvím bezplatné služby Trusted Checkout

S Trusted Checkout můžete zaplatit buď platební kartou (VISA nebo Mastercard), nebo bankovním převodem. Informace o platbě obdržíte v návaznosti na svou objednávku. Platba přes PayPal není v současné době bohužel možná.

Zjistěte víc o Trusted Checkout: https://www.chrono24.cz/about-us.htm

Kupní cenu zaplatíte přímo prodejci

Jestliže chcete zaplatit kupní cenu přímo obchodníkovi, může to vyřídit bankovním převodem. Platba platební kartou již není možná.

Objednání u soukromého prodejce

Když chcete kupovat od soukromého prodejce, je svěřenecký servis na Chrono24 tím nejbezpečnějším způsobem, jak realizovat platbu za hodinky. Přitom poukážete peníze na svěřenecký účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou. Více informací naleznete zde: Prodej hodinek soukromě

Upozornění: Před zadáním své mezinárodní objednávky se bezpodmínečně informujte u kompetentního celního úřadu na dovozní předpisy platné ve Vaší zemi.

Prodejce nabízí jako způsob platby pouze platbu předem bankovním převodem. Je to důvěryhodné?
V případě, že prodejcem je profesionální obchodník:
Ano, mnoho profesionálních obchodníků vyžaduje platbu předem bankovním převodem. Klademe velký důraz na to, aby obchodníci vedeni na Chrono24 byli důvěryhodní. Každého obchodníka na Chrono24 podrobujeme při jeho registraci obsáhlé kontrole jeho totožnosti a serióznosti. Tato prověrka zahrnuje mimo jiné informace typu obchodní licence a reference ostatních obchodníků. Případně se nabízí osobní schůzka na bezpečném místě za účelem platby v hotovosti a předání hodinek. Upozorňujeme, že Chrono24 nenese žádnou zodpovědnost za nákup.

V případě, že prodejcem je Private Seller:
Při koupi od soukromého prodejce není platba předem bezpečnou metodou. V případě, že soukromý prodejce trvá na platbě předem a Vy chcete hodinky bezpodmínečně koupit, zkontrolujte ve svém vlastním zájmu důvěryhodnost prodejce a nabídky. Například můžete požadovat reference nebo si nechat zaslat více fotografií hodinek nebo fotografie osobních dokladů. Možnými alternativami k platbě předem je osobní setkání na bezpečném místě za účelem platby v hotovosti nebo použití svřeneckého servisu. Pokud byste měli pochybnosti o důvěryhodnosti prodejce, raději se vzdejte úmyslu dané hodinky koupit.

Mnozí prodejci nabízejí realizaci přes Chrono24. Své peníze přitom vložíte na vázaný účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud své hodinky neobdržíte do vlastních rukou. Tým společnosti Chrono24 vždy stojí na Vaší straně a stará se o bezproblémový nákup. Další informace o realizaci přes Chrono24 naleznete zde:
Jaké podmínky platí pro vracení zboží?

Při objednání přes Trusted Checkout máte vždy právo na vrácení zboží do 14 dnů. Jestliže zaplatíte kupní cenu přímo obchodníkovi, informujte se předem na jeho podmínky vracení zboží.

Při koupi od soukromé osoby neplatí zákonné právo na vrácení zboží. Můžete však do 7 dnů od přijetí hodinek podat u Chrono24 reklamaci.

Kdo nese náklady na vrácení hodinek?
Nesete přímé náklady na vrácení hodinek. Vezměte prosím na vědomí, že náklady na vrácení mohou být vzhledem k pojistné ochraně až ve výši 250 €.
Co mám dělat, když chci zboží vrátit?

Při zakoupení přes Trusted Checkout: Pokud chcete využít své 14-denní právo vrácení, kontaktujte během 14 dnů po doručení zboží náš tým podpory telefonicky (+49 721 96693-920) nebo e-mailem (). Zdokumentujeme a potvrdíme Vám doručení Vašeho storna ve stanovené lhůtě a provedeme všechny další kroky.

Pokud jste kupní částku zaplatili přímo obchodníku nebo soukromému prodejci, pak se ohledně realizace vrácení spojte prosím přímo s ním. Mějte prosím na paměti, že při koupi od soukromého prodejce nemáte zákonně upravené právo vrácení.

Co je Trusted Checkout?

Trusted Checkout je nejbezpečnějším způsobem, jak si pořídit své vysněné hodinky. Peníze poukážete na svěřenecký účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud hodinky nedržíte v rukou. Teprve poté budou peníze vyplaceny prodejci. Tým Chrono24 je Vám kdykoli plně k dispozici a stará se o hladký průběh nákupu.

Zjistěte víc o Trusted Checkout: https://www.chrono24.cz/about-us.htm

Kolik stojí Trusted Checkout?
Servis Trusted Checkout je bezplatný.
Mám zvláštní garanční a záruční nároky při koupi přes Trusted Checkout?
U Trusted Checkout platí zákonná ustanovení týkající se záruky. Nedochází k rozšíření garančních a záručních nároků.
Kdy je možné nakupovat přes Trusted Checkout?
Inzeráty Trusted Checkout poznáte ve výsledcích vyhledávání a na stránkách inzerátů podle zeleného symbolu Trusted Checkout.
Na co musím dbát při koupi od soukromé osoby?
Když chcete kupovat od soukromého prodejce, je svěřenecký servis na Chrono24 tím nejbezpečnějším způsobem, jak realizovat platbu za hodinky. Své peníze přitom vložíte na vázaný účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud své hodinky neobdržíte do vlastních rukou. Tým společnosti Chrono24 vždy stojí na Vaší straně pro případ, že něco nefunguje tak, jak je sjednáno.

V případě, že soukromý prodejce neposkytuje svěřenecký servis na Chrono24, doporučujeme Vám osobní setkání na bezpečném místě. Osobní realizace v obchodních prostorách zavedeného obchodníka s hodinkami, který může ihned hodinky zkontrolovat, je v tomto ohledu nejbezpečnějším způsobem. Možnými alternativami jsou platba přes PayPal nebo použití externího svěřeneckého servisu. Upozorňujeme, že pouze ty soukromé prodejce, kteří nabízejí svěřenecký servis na Chrono24, můžeme opravdu zkontrolovat. Důkladně zkontrolujte nabídku a podmínky ještě předtím, než hodinky od soukromého prodejce koupíte.
Kontroluje Chrono24 obchodníky?
Každého obchodníka na Chrono24 podrobujeme při jeho registraci obsáhlé kontrole jeho totožnosti a serióznosti. Tato prověrka zahrnuje mimo jiné informace typu obchodní licence a reference ostatních obchodníků. Do hodnocení se průběžně promítá také zpětná vazba zákazníků.
Co vypovídá pečeť Trusted Seller o daném obchodníku?
Každého obchodníka na Chrono24 podrobujeme při jeho registraci obsáhlé kontrole jeho totožnosti a serióznosti. Pečeť Trusted Seller propůjčujeme výhradně těm obchodníkům, kteří se na základě zkušeností Chrono24 a uživatelů vyznačují výjimečnou spolehlivostí a důvěryhodností.

Trusted Seller je vždy komerční obchodník s hodinkami, který se zavazuje dodržovat jisté podmínky.K těmto podmínkám mimo jiné patří to, že

 • všechny údaje týkající se jeho osoby a firmy uváděné na platformě a vůči Chrono24 jsou pravdivé
 • obchoduje výhradně s originálním zbožím z důvěryhodných zdrojů
 • uvádí pravdivý stav svého zboží a poukazuje slovem a obrazem na případné existující závady
 • na poptávky zákazníků obdržené prostřednictvím Chrono24 odpovídá zpravidla do 5 pracovních dnů.

Férová realizace obchodu je na prvním místě. Jestliže dojde k neshodám, bude obchodník hledat společně se zákazníkem řešení uspokojivé pro obě strany. Porušení jedné nebo několika z těchto podmínek může vést k dočasné nebo trvalé ztrátě pečeti Trusted Seller nebo – v případě závažných porušení – členství v Chrono24.
Co je to garance pravosti?
Pro obchodníky na Chrono24 platí směrnice s neomezenou platností, která jim zakazuje nabízet napodobeniny nebo padělky hodinek. Každý obchodník je povinen před prodejem hodinek ověřit jejich pravost a v popisu uvést jakékoli změny oproti stavu, v jakém byly dodány výrobcem. Bližší informace naleznete v našich Podmínkách záruky pravosti.
Co je to ochrana kupujícího?

Díky ochraně kupujících poskytované portálem Chrono24 je na Vás pamatováno i po Vaší objednávce provedené přes Chrono24: V ojedinělém případě, že by došlo k nějakým neočekávaným komplikacím, se můžete plně spolehnout na naše pracovníky zákaznické podpory. Budeme Vám nápomocni při jednání s obchodníkem ve snaze o nalezení řešení, které pro Vás bude přijatelné. Stačí, když nás nejpozději do 14 dnů od obdržení zásilky kontaktujete (support@chrono24.com).

Pro bližší informace ohledně ochrany kupujících klikněte zde: Ochrana kupujících poskytovaná portálem Chrono24

Co mám dělat, když chci zboží vrátit?

Při zakoupení přes Trusted Checkout: Pokud chcete využít své 14-denní právo vrácení, kontaktujte během 14 dnů po doručení zboží náš tým podpory telefonicky (+49 721 96693-920) nebo e-mailem (). Zdokumentujeme a potvrdíme Vám doručení Vašeho storna ve stanovené lhůtě a provedeme všechny další kroky.

Pokud jste kupní částku zaplatili přímo obchodníku nebo soukromému prodejci, pak se ohledně realizace vrácení spojte prosím přímo s ním. Mějte prosím na paměti, že při koupi od soukromého prodejce nemáte zákonně upravené právo vrácení.

Kde a jak mohu zaplatit požadované celní poplatky a dovozní DPH?
Tyto poplatky a daně vybírají příslušné celní úřady a jsou splatné, jakmile zboží dorazilo do cílové země. Ve většině případů zaplatíte požadované poplatky a daně při dodávce přímo poskytovateli přepravní služby.
Inzerát pochází ze zahraničí. Na co bych měl/a při koupi dávat pozor a jaké poplatky se vyskytnou?
Cena bývá v inzerátu zobrazována tak, jak ji zadal prodejce. Mohou se proto vyskytnout dodatečné náklady jako celní poplatky, daně, poštovné nebo pojištění.

Ohledně přesné ceny a obsažených nákladů kontaktujte prosím nabízejícího hodinky. Ten Vám může také sdělit, zda celní formality vyřídí poskytovatel přepravních služeb. Ohledně pravidel platných ve Vaší zemi se prosím obraťte na svůj lokální celní úřad.

Koupě hodinek v rámci Evropské unie probíhá bez cla. V případě dovozu do EU ze třetích zemí, například z USA, se k ceně připočítá nepatrný celní poplatek a daň z dovozu. Pro přesné informace prosím kontaktujte Váš celní úřad.
Co to jsou celní poplatky a dovozní DPH?
Pokud nějaké zboží dovážíte do své země, mohou vám vzniknout celní poplatky a dovozní DPH. Vybírají je příslušné celní úřady a jsou splatné, jakmile zboží dorazilo do cílové země. Pro přesné informace prosím kontaktujte Váš příslušný celní úřad.
Komu mohu zaslat dotaz k určitým hodinkám?
Všechny dotazy týkající se vlastností, dostupnosti, stavu nebo rozsahu dodávky Vám ochotně zodpoví prodejce. Chcete-li zaslat dotaz prodejci, klikněte na stránce inzerátu na tlačítko „Kontaktovat prodejce“.
Jak mohu hledat hodinky na Chrono24?
Na Chrono24 najdete pomocí vyhledávací lišty pohodlně své vytoužené hodinky. Stránka s výsledky vyhledávání navíc nabízí rozmanité možnosti filtrování.

Vyhledávací lišta
Vyhledávací lišta představuje ten nejsnadnější a nejrychlejší způsob hledání. Hledaný pojem se během zadávání pojmu automaticky doplňuje a kompletuje.

Stránka s výsledky vyhledávání
Stránka s výsledky vyhledávání nabízí různé možnosti filtrování. Filtrujte například dle výrobce, modelu, reference nebo dostupnosti. Seznam výsledků vyhledávání lze kromě toho třídit dle relevantnosti, ceny nebo data vložení.

Kliknete-li na Uložit toto vyhledávání, můžete tím založit vyhledávací příkaz, abyste byli o nových inzerátech informováni formou e-mailu. Bude přitom automaticky uložen také Vámi zvolený filtr.
Co znamenají odborné pojmy jako opakování nebo chronograf?
Popisy nejdůležitějších odborných pojmů najdete v našem Lexikonu hodinek.
Jak najdu určité hodinky?

Při hledání hodinek na Chrono24 je nejlepší používat funkci vyhledávání. Když provedete hledání, máte k dispozici různé filtry, např. „Model“, „Rok“ nebo „Cena“ pro další omezení výsledků vyhledávání.

Hledání můžete také uložit a my Vás pak budeme informovat, jakmile se k Vašemu vyhledávání vyskytnou nové výsledky.

Na co musím dbát při koupi od soukromé osoby?
Když chcete kupovat od soukromého prodejce, je svěřenecký servis na Chrono24 tím nejbezpečnějším způsobem, jak realizovat platbu za hodinky. Své peníze přitom vložíte na vázaný účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud své hodinky neobdržíte do vlastních rukou. Tým společnosti Chrono24 vždy stojí na Vaší straně pro případ, že něco nefunguje tak, jak je sjednáno.

V případě, že soukromý prodejce neposkytuje svěřenecký servis na Chrono24, doporučujeme Vám osobní setkání na bezpečném místě. Osobní realizace v obchodních prostorách zavedeného obchodníka s hodinkami, který může ihned hodinky zkontrolovat, je v tomto ohledu nejbezpečnějším způsobem. Možnými alternativami jsou platba přes PayPal nebo použití externího svěřeneckého servisu. Upozorňujeme, že pouze ty soukromé prodejce, kteří nabízejí svěřenecký servis na Chrono24, můžeme opravdu zkontrolovat. Důkladně zkontrolujte nabídku a podmínky ještě předtím, než hodinky od soukromého prodejce koupíte.
Co mám dělat, když chci zboží vrátit?

Při zakoupení přes Trusted Checkout: Pokud chcete využít své 14-denní právo vrácení, kontaktujte během 14 dnů po doručení zboží náš tým podpory telefonicky (+49 721 96693-920) nebo e-mailem (). Zdokumentujeme a potvrdíme Vám doručení Vašeho storna ve stanovené lhůtě a provedeme všechny další kroky.

Pokud jste kupní částku zaplatili přímo obchodníku nebo soukromému prodejci, pak se ohledně realizace vrácení spojte prosím přímo s ním. Mějte prosím na paměti, že při koupi od soukromého prodejce nemáte zákonně upravené právo vrácení.

Kdo nese náklady na vrácení hodinek?
Nesete přímé náklady na vrácení hodinek. Vezměte prosím na vědomí, že náklady na vrácení mohou být vzhledem k pojistné ochraně až ve výši 250 €.

Pokud chcete zadat odlišnou dodací adresu, pošlete nám prosím kompletní novou adresu pomocí spodního tlačítka "Kontaktovat Chrono24". Postaráme se o vše ostatní.

Upozorňujeme, že při platbě kreditní kartou dostanete během několika minut zpětnou informaci ze systému. Pokud jste nedostali potvrzení o platbě nebo dokonce žádné chybové hlášení, mohou za tím být následující důvody:

1. Zkontrolujte, prosím, zda je Vaše kreditní karta registrována pro takzvané procesy 3D Secure (VerifiedByVisa/ Mastercard Secure Code). V takovém případě Vám doporučujeme kontaktovat svoji banku.

2. Mnohé kreditní karty mají limit pro platby, který si ale kdykoliv můžete zvednout u svého poskytovatele kreditní karty.

Děkujeme za Vaši platbu. Ve své zóně myChrono24 máte v části "Koupit" možnost potvrdit platbu pomocí tlačítka "Ano, zaplatil/a jsem".

Budeme Vás samozřejmě informovat, jakmile bude platba přijata. Ignorujte, prosím, další oznámení, která Vás vyzývají k provedení platby. Tyto zprávy se generují automaticky, dokud nedorazí platba na účet.

Vezměte prosím na vědomí: V případě převodu trvá připsání platby 2-3 pracovní dny.

Kdy mi hodinky přijdou?
Dostupnost a dodací lhůta jsou uvedené na stránce inzerátů. Vezměte prosím na vědomí, že tyto časové údaje platí od přijetí platby. Všechny dotazy týkající se zaslání Vám ochotně zodpoví prodejce. Chcete-li zaslat dotaz prodejci, klikněte na stránce inzerátu na tlačítko „Kontaktovat prodejce“.
Jak rychle je zboží k dispozici?
Zboží nabízené přes Trusted Checkout je zpravidla k dispozici okamžitě nebo v krátkém termínu. Přesné údaje naleznete na příslušné stránce inzerátu.
Kterým poskytovatelem přepravní služby bude zboží dodáno?
Obchodník rozhoduje všeobecně o tom, kterého poskytovatele přepravní služby chce pro zaslání zboží využít. V potvrzení o odeslání uvidíte poskytovatele přepravní služby, který byl použit.
Mohu sledovat stav mé zásilky?
Budeme Vás informovat, jakmile bude zboží odesláno a zašleme Vám pomocí e-mailu ID pro sledování zásilky, pokud je k dispozici.
Jsem pojištěn/a proti poškození při dopravě nebo krádeži?
Trusted Checkout objednávky se vždy odesílají pojištěné, pokud nedohodnete s obchodníkem něco jiného.
V jaké hodnotě je zásilka pojištěna?
Obecně je zboží při odeslání pojištěno na plnou hodnotu.
Co mám dělat, když chci zboží vrátit?

Při zakoupení přes Trusted Checkout: Pokud chcete využít své 14-denní právo vrácení, kontaktujte během 14 dnů po doručení zboží náš tým podpory telefonicky (+49 721 96693-920) nebo e-mailem (). Zdokumentujeme a potvrdíme Vám doručení Vašeho storna ve stanovené lhůtě a provedeme všechny další kroky.

Pokud jste kupní částku zaplatili přímo obchodníku nebo soukromému prodejci, pak se ohledně realizace vrácení spojte prosím přímo s ním. Mějte prosím na paměti, že při koupi od soukromého prodejce nemáte zákonně upravené právo vrácení.

Co mám dělat, když chci zboží vrátit?

Při zakoupení přes Trusted Checkout: Pokud chcete využít své 14-denní právo vrácení, kontaktujte během 14 dnů po doručení zboží náš tým podpory telefonicky (+49 721 96693-920) nebo e-mailem (). Zdokumentujeme a potvrdíme Vám doručení Vašeho storna ve stanovené lhůtě a provedeme všechny další kroky.

Pokud jste kupní částku zaplatili přímo obchodníku nebo soukromému prodejci, pak se ohledně realizace vrácení spojte prosím přímo s ním. Mějte prosím na paměti, že při koupi od soukromého prodejce nemáte zákonně upravené právo vrácení.

Děkujeme za Vaši platbu. Ve své zóně myChrono24 máte v části "Koupit" možnost potvrdit platbu pomocí tlačítka "Ano, zaplatil/a jsem".

Budeme Vás samozřejmě informovat, jakmile bude platba přijata. Ignorujte, prosím, další oznámení, která Vás vyzývají k provedení platby. Tyto zprávy se generují automaticky, dokud nedorazí platba na účet.

Vezměte prosím na vědomí: V případě převodu trvá připsání platby 2-3 pracovní dny.

Kdy mi hodinky přijdou?
Dostupnost a dodací lhůta jsou uvedené na stránce inzerátů. Vezměte prosím na vědomí, že tyto časové údaje platí od přijetí platby. Všechny dotazy týkající se zaslání Vám ochotně zodpoví prodejce. Chcete-li zaslat dotaz prodejci, klikněte na stránce inzerátu na tlačítko „Kontaktovat prodejce“.

Děkujeme za Vaši platbu. Ve své zóně myChrono24 máte v části "Koupit" možnost potvrdit platbu pomocí tlačítka "Ano, zaplatil/a jsem".

Budeme Vás samozřejmě informovat, jakmile bude platba přijata. Ignorujte, prosím, další oznámení, která Vás vyzývají k provedení platby. Tyto zprávy se generují automaticky, dokud nedorazí platba na účet.

Vezměte prosím na vědomí: V případě převodu trvá připsání platby 2-3 pracovní dny.

Co mohu dělat, když mi prodejce neodpoví?
Naši prodejci jsou povinni odpovídat na poptávky do 5 pracovních dnů. Někteří prodejci dostávají denně mnoho poptávek, což může vést v ojedinělých případech ke zpoždění. Můžete se ještě pokusit zastihnout prodejce telefonicky. Ve většině případů naleznete telefonní číslo na stránce inzerátů pod odkazem „Prodejci“.
Jak kontaktuji přímo obchodníka?
V případě dotazů ke zboží můžete obchodníka kontaktovat pomocí jím uvedených kontaktních údajů. Na otázky kolem Vaší Trusted Checkout objednávky Vám rád odpoví náš tým podpory telefonicky (+49 721 96693-920) nebo e-mailem ().
Co mám dělat, když chci zboží vrátit?

Při zakoupení přes Trusted Checkout: Pokud chcete využít své 14-denní právo vrácení, kontaktujte během 14 dnů po doručení zboží náš tým podpory telefonicky (+49 721 96693-920) nebo e-mailem (). Zdokumentujeme a potvrdíme Vám doručení Vašeho storna ve stanovené lhůtě a provedeme všechny další kroky.

Pokud jste kupní částku zaplatili přímo obchodníku nebo soukromému prodejci, pak se ohledně realizace vrácení spojte prosím přímo s ním. Mějte prosím na paměti, že při koupi od soukromého prodejce nemáte zákonně upravené právo vrácení.

Kdy dostanu peníze?

Při platbě přes svěřenecký servis

Když kupující poukáže kupní cenu na svěřenecký účet, zůstanou peníze bezpečně v úschově, dokud kupující neobdrží objednané zboží a nepotvrdí nám to. Nejpozději 7 dnů od potvrzení dodávky kupujícím platbu uvolníme. Platba může být uvolněna také dříve, pokud s tím kupující souhlasí.

Pokud kupující platí kupní cenu přímo Vám, kontaktujte ho přímo. Prodej doporučujeme vždy vyřizovat s platbou předem.

Nemohu najít můj inzerát. Kdy bude na Chrono24 zveřejněn?
Když svůj inzerát na Chrono24 nenajdete, může to mít následující důvody:
 1. Ještě nebyla provedena manuální kontrola.
 2. Kvůli bezpečnosti všech uživatelů Chrono24 kontrolujeme nové inzeráty manuálně. Tato kontrola se provádí v pracovní dny, neprovádí se ale o víkendu. Aktivace trvá zpravidla 1 až 3 pracovní dny.
 3. Bezpečnostní fotografie nejsou v pořádku. V tomto případě jste obdržel/a e-mail se žádostí, abyste bezpečnostní fotografie aktualizoval/a ve své zóně myChrono24.
 4. Váš uživatelský účet ještě není aktivován. Zkontrolujte prosím, zda jste kliknul/a na odkaz obsažený v aktivačním e-mailu a potvrdil/a svůj uživatelský účet.
 5. V některých zemích je nezbytné prověřit identitu soukromého prodejce. Je možné, že Vaše totožnost ještě nebyla zkontrolována. Vezměte prosím na vědomí, že prověření Vašich dokladů totožnosti můžete trvat 1 až 3 pracovní dny.
Jakou hodnotu mají mé hodinky?

Hodnotu svých hodinek můžete zcela jednoduše zjistit na Chrono24 – samozřejmě bezplatně. Jednoduše si zvolte svůj model a stav a my srovnáme Vaše hodinky s 475 000 inzeráty z celého světa. Následně obdržíte cenové doporučení, díky němuž dosáhnete nejlepší možné prodejní ceny.
Ke stanovení hodnoty

Nakupuje hodinky přímo platforma Chrono24?
Jako online tržiště spojuje Chrono24 milovníky hodinek z celého světa. Obchod je přitom realizován vždy mezi kupujícím a prodejcem. Proto také nekupujeme, neoceňujeme ani nekontrolujeme žádné zboží. Doporučujeme Vám prodávat své hodinky prostřednictvím soukromého inzerátu.
Co je referenční číslo?
Referenční číslo označuje model, popř. modelovou variantu Vašich hodinek a může se skládat z více číslic a písmen. U některých výrobců naleznete referenční číslo vyryté na spodku pouzdra (nezaměňte s číslem pouzdra), na konci pásku a zřídka i na ciferníku. V každém případě by mělo být možno nalézt referenční číslo v dokladech Vašich hodinek nebo na účtu. Pokud referenční číslo nenaleznete, vyhledejte jméno výrobce na ciferníku na internetu a porovnejte obrázky se svými hodinkami. Tato krátká rešerše Vám ve většině případů pomůže.
Jak se účtuje příslušenství?
Na Chrono24 mohou soukromí nabízející prodávat příslušenství zdarma. Pro vyhotovení inzerátu vyberte bod nabídky „Prodat hodinky“ a potom „Prodat příslušenství“.
Jak mohu zaslat své hodinky?
Chrono24 v současné době nespolupracuje s žádným zasilatelem. Informujte se předem na lokální zasilatele pro přepravu cenného zboží. Informujte se přímo u zasilatele ohledně podmínek pro odeslání. Dejte pozor na to, aby byly hodinky při odeslání pojištěny na jejich plnou hodnotu a opatřeny ID pro tracking. Příjemce by měl svým podpisem stvrdit, že balík obdržel. V případě zpětné zásilky do zahraničí byste měli balík výslovně označit jako zpětnou zásilku, aby celní úřad nepožadoval za balík úhradu dovozní daně.
Jak mohu svůj inzerát změnit?

Svůj inzerát můžete kdykoliv upravit ve své zóně myChrono24 (v současné době jen na webové stránce Chrono24). Vyberte přitom položku menu „Inzeráty“ a klikněte následně pod inzerátem na možnost „Změnit inzerát“.

Pokud chcete upravit cenu, výrobce nebo model, obraťte se na nás prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře.

Které platební metody mohu nabízet, když jsem našel/a kupujícího?
Kupující obvykle zaplatí přes svěřenecký servis na Chrono24. To znamená, že po objednání zaplatí kupní cenu na bezpečný svěřenecký účet. Vy poté zašlete hodinky kupujícímu a obdržíte vyplacenou kupní cenu, jakmile kupující bezpečně obdržel hodinky.

V jednotlivých případech může dojít k tomu, že kupující nebo prodejce svěřenecký servis ve své zemi nemůže použít. V takovém případě zaplatí kupující přímo Vám. K tomu si může vybrat platební metodu dle vlastního výběru, např. bankovní převod nebo PayPal. Chrono24 potom předá Vaše platební údaje kupujícímu.

Další informace o svěřeneckém servisu na naleznete zde.

Máte samozřejmě také možnost předat zboží kupujícímu osobně. Doporučujeme Vám, abyste si k tomu zvolili chráněné nebo hlídané místo – např. klenotnictví. Také v tomto případě si můžete vybrat svěřenecký servis jako bezpečnou platební metodu. Vezměte prosím na vědomí také naše bezpečnostní pokyny.
Neprodal/a jsem své hodinky

Jestliže své hodinky neprodáte do 6 měsíců, uhradíme Vám poplatek za inzerát. Předpokladem pro to je, že Vaše hodinky byly na Chrono24 online po dobu 6 měsíců, nebyly prodány a ještě se nachází ve Vašem vlastnictví. Jako důkaz nám zašlete po uplynutí 6 měsíců 2 fotografie svých hodinek, na kterých budou vidět námi stanovené časy. V takovém případě nás kontaktujte prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře.

Vezměte prosím na vědomí, že podle našich všeobecných obchodních podmínek není v případě soukromého prodejce možná refundace, pokud jste již hodinky prodali jiným způsobem.

Proč kontroluje Chrono24 v rámci placeného období, zda je můj inzerát ještě aktuální?
Chceme vždy nabízet návštěvníkům našeho tržiště s hodinkami nejvyšší možnou kvalitu. Abychom inzeráty na Chrono24 udržovali aktuální, kontrolujeme každých 8 týdnů e-mailem, zda je inzerované zboží ještě dostupné. Pokud inzerát nepotvrdíte, bude po týdnu automaticky smazán.
Můj inzerát byl smazán

Abychom inzeráty na Chrono24 udržovali aktuální, pravidelně e-mailem kontrolujeme, zda je inzerované zboží ještě dostupné. Pokud inzerát nepotvrdíte, bude po týdnu automaticky smazán. Inzerát Vám ochotně znovu aktivujeme. Napište nám za tím účelem prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře.

Své inzeráty můžete v zóně myChrono24 také snadno spravovat. Najdete tam všechny důležité informace na jedno kliknutí.

Jak dlouho je můj inzerát online?
Doba platnosti Vašeho inzerátu závisí na formě nabídky:
 1. Když za úspěšný prodej na Chrono24 zaplatíte provizi za prodej, bude Váš inzerát první 3 měsíce na Chrono24 online. Během této doby nesmíte dané zboží nikde jinde nabízet ani prodávat. Pokud jste své zboží během této doby neprodali, můžete svůj inzerát prodloužit o další 3 měsíce nebo jej nechat smazat. Pro smazání požadujeme důkaz o tom, že se zboží i nadále nachází ve Vašem vlastnictví.
 2. Pokud jste za zveřejnění inzerátu předem zaplatili poplatek za inzerát, bude Váš inzerát 6 měsíců na Chrono24 online. Po uplynutí této doby můžeme Váš inzerát smazat, není to ovšem naše povinnost.
Jak přesně funguje záruka vrácení peněz?
Jestliže své hodinky neprodáte do 6 měsíců, vrátíme Vám poplatek za inzerát. Předpokladem pro to je, že Vaše hodinky byly na Chrono24 online po dobu 6 měsíců, nebyly prodány a ještě se nachází ve Vašem vlastnictví. K tomu musíte po uplynutí 6 měsíců do 4 týdnů prokázat, že tyto hodinky ještě vlastníte.
Nemohu najít můj inzerát. Kdy bude na Chrono24 zveřejněn?
Když svůj inzerát na Chrono24 nenajdete, může to mít následující důvody:
 1. Váš inzerát jsme ještě nezkontrolovali. Pro bezpečnost všech uživatelů Chrono24 kontrolujeme nové inzeráty manuálně – to trvá zpravidla 1 až 2 pracovní dny.
 2. Bezpečnostní fotografie nejsou v pořádku. Aktualizujte tyto prosím ve Vaší Zóně myChrono24.
 3. Jestliže jste zaplatili převodem, dojde ke spuštění teprve po připsání peněz na náš účet. U mezinárodních převodů to může trvat několik dnů.
 4. Váš uživatelský účet ještě není aktivován. Zkontrolujte prosím, zda jste kliknuli na odkaz obsažený v aktivačním e-mailu a potvrdili svůj uživatelský účet.
Jak dlouho je můj inzerát online?
Doba platnosti Vašeho inzerátu závisí na formě nabídky:
 1. Když za úspěšný prodej na Chrono24 zaplatíte provizi za prodej, bude Váš inzerát první 3 měsíce na Chrono24 online. Během této doby nesmíte dané zboží nikde jinde nabízet ani prodávat. Pokud jste své zboží během této doby neprodali, můžete svůj inzerát prodloužit o další 3 měsíce nebo jej nechat smazat. Pro smazání požadujeme důkaz o tom, že se zboží i nadále nachází ve Vašem vlastnictví.
 2. Pokud jste za zveřejnění inzerátu předem zaplatili poplatek za inzerát, bude Váš inzerát 6 měsíců na Chrono24 online. Po uplynutí této doby můžeme Váš inzerát smazat, není to ovšem naše povinnost.
Jak mohu svůj inzerát nechat smazat?
To, jak a kdy svůj inzerát můžete nechat smazat, závisí na formě inzerátu:
 1. Když za úspěšný prodej na Chrono24 zaplatíte provizi za prodej, můžete během doby platnosti požádat o smazání inzerátu z následujících důvodů:
  • Zboží bylo prodáno
  • Zboží bylo poškozeno nebo zničeno
  • Zboží bylo ukradeno
  • Jiné nezaviněné důvody
  Po uplynutí doby platnosti může být Váš inzerát smazán. Za tímto účelem požadujeme za jistých okolností důkaz o tom, že se zboží i nadále nachází ve Vašem vlastnictví.
 2. Pokud jste za zveřejnění inzerátu předem zaplatili poplatek za inzerát, můžete svůj inzerát smazat kdykoli.
Jak vytvořím inzerát na Chrono24?

Vytvořit inzerát na Chrono24 je naprosto jednoduché s inzertním asistentem. Potřebujete zde pouze referenční číslo Vašich hodinek. Můžete také ručně vybrat svůj model. Klikněte přitom na „Dále bez referenčního čísla“. Více informací naleznete zde: Úspěšný prodej na Chrono24

Jak se účtuje příslušenství?
Na Chrono24 mohou soukromí nabízející prodávat příslušenství zdarma. Pro vyhotovení inzerátu vyberte bod nabídky „Prodat hodinky“ a potom „Prodat příslušenství“.
Jak přesně a podrobně probíhá prodej?
Prodáváte bezpečně přes svěřenecký servis na Chrono24. To znamená, že hodinky pošlete teprve poté, co Váš kupující převedl kupní cenu na svěřenecký účet. Jakmile zboží kupující bezpečně obdrží zboží, bude Vám vyplacena kupní cena.

V jednotlivých případech může dojít k tomu, že kupující nebo prodejce svěřenecký servis ve své zemi nemůže použít. V takovém případě zaplatí kupující přímo Vám. K tomu mu sdělte Vámi vybranou platební metodu, např. bankovní převod nebo PayPal.

Další informace k prodeji prostřednictvím svěřeneckého servisu naleznete zde.
Jak přesně funguje záruka vrácení peněz?
Jestliže své hodinky neprodáte do 6 měsíců, vrátíme Vám poplatek za inzerát. Předpokladem pro to je, že Vaše hodinky byly na Chrono24 online po dobu 6 měsíců, nebyly prodány a ještě se nachází ve Vašem vlastnictví. K tomu musíte po uplynutí 6 měsíců do 4 týdnů prokázat, že tyto hodinky ještě vlastníte.
Jak vložím své inzeráty?
Máte možnost buď vytvořit inzerát se svými hodinkami nebo importovat údaje ze své webové stránky.

V zóně obchodníka vytváříte svoje nabídky sami. Za tímto účelem musíte vyplnit formulář Nová nabídka. Náš dotazník Vám pomůže nabízené hodinky rychle a kompletně popsat. Ke každé nabídce můžete, v závislosti na zakoupeném balíčku služeb, zveřejnit od 6 do 16 obrázků.

Import dat z Vaší webové stránky je možný od 25 nabídek a po zařazení do kategorie PRO. Data z Vaší webové stránky se přitom importují plně automaticky a denně se aktualizují.
Jak se zaregistruji jako komerční obchodník?
Registrujte se jako profesionální obchodník na Chrono24 v několika málo krocích:
 1. Zapište své osobní údaje
 2. Uložte své platební údaje (platební karta a v celé Evropě také inkaso SEPA)
 3. Odešlete ověřovací doklady
Hned poté již můžete nahrát první inzeráty. Ještě předtím, než budou Vaše inzeráty zveřejněny, musí Chrono24 nejprve schválit Váš účet obchodníka. Mějte prosím na paměti, že spuštění proběhne teprve po kontrole Vašich údajů a podkladů. Ke kontrole potřebujeme kopie následujících dokladů, které nám zašlete nahráním dokumentů, e-mailem, faxem nebo poštou:
 • Výpis z obchodního rejstříku nebo živnostenský list
 • Prokázání adresy ve formě účtu za telefon, vyúčtování spotřeby elektřiny apod.
Využijte 30 dnů bezplatné zkušební fáze a testujte Chrono24, seč Vám síly stačí.

Do you have any questions or feedback? Would you like to feature as a guest author in the Chrono24 Magazine? Simply send us a message, and we'll get back to you as soon as we can.

Váš zájem nás těší!
Budeme rádi, když nás oslovíte přímo pomocí tlačítka „Kontaktovat Chrono24“.
Už jste se podíval/a na naši stránku s pracovními nabídkami? Tady je odkaz na stránku s aktuální nabídkou pracovních míst:
https://about.chrono24.com/jobs/

Prosíme Vás o pochopení, že poptávky prostřednictvím tohoto výběru je pro nás velice těžké přiřadit. Může proto dojít ke zpoždění naší reakce.

Abychom Vám mohli pomoci rychleji, zkontrolujte, zda se Vaše záležitost lépe nehodí k jiné možnosti výběru.

Kontakt na redakci magazínu

Kontaktovat společnost Chrono24
+1

Povinné pole

Zjistěte více

Zjistěte více

Najděte odpovědi na nejčastější dotazy k Chrono24.

Podívat se na nejčastěji kladené dotazy

Seznamte se s námi

Seznamte se s námi

Podívejte se do zákulisí a zjistěte více o Chrono24.

Zjistit více