Přeskočit
Máte otázky? Náš tým podpory Vám rád pomůže: +1 646-887-3560
Chrono24 - Česko
Přihlásit nebo se registrovat

Bezpecnostní upozornení

Důležité upozornění

Výslovně Vás upozorňujeme na to, že identitu prodávajících, obzvláště pak soukromých zájemců, nemůžeme zkontrolovat dokonale. V poslední době došlo bohužel k pokusům o podvod ze strany neseriózních prodávajících nebo zájemců. Dbejte proto prosím následujících bezpečnostních upozornění:

Všeobecná upozornění


 • Nikdy neposílejte peníze neznámému prodejci prostřednictvím servisní služby zajišťující převod peněz. Nikdy neplaťte za hodinky prostřednictvím Western Union.
 • Vždy zkontrolujte údaje prodejce. Telefonní číslo, adresu nebo zprávy o zkušenostech jiných zákazníků můžete často zkontrolovat na internetu. Kromě toho můžete prodejce požádat, aby poskytl k hodinkám další informace, fotografie a dokumenty.
 • Koupi můžete realizovat také osobně a předání provést na bezpečném místě. Doporučujeme Vám, abyste si k tomu zvolili chráněné nebo hlídané místo - např. klenotnictví.
 • Při komunikaci s prodejcem přes náš systém Vaši soukromou e-mailovou adresu nesdělujeme. Chráníme Vás tak před lidmi, kteří chtějí naši platformu zneužít za účelem phishingu nebo s cílem jiných podvodných aktivit.
 • Jestliže se Vám bude zdát některá nabídka podezřelá, kontaktujte náš tým podpory Chrono24 telefonicky (+1 646-887-3560) nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Podezřelý inzerát se vyznačuje např. tím, že jsou hodinky nabízeny značně pod jejich tržní cenou.

Svěřenecký servis


 • Pokud Vám prodejce nabídne realizaci přes externí svěřenecký servis, měli byste si důkladně prověřit, zda jsou navrhované stránky nebo smlouvy pro svěřenecký servis seriózní. Podvodníci často používají zfalšované internetové stránky. Měli byste také zkontrolovat pravost podkladů renomovaných společností jako Ernst & Young, DHL nebo TNT.
 • Jestliže pro realizaci obchodu využijete externí svěřenecký servis, obstarejte si všechny informace přímo od svěřeneckého servisu. Nespoléhejte na e-maily, které Vám přepošle prodejce.
 • Mnozí soukromí prodejci nabízejí realizaci platby přes svěřenecký servis na Chrono24. Své peníze přitom vložíte na vázaný účet, kde zůstanou bezpečně uloženy, dokud své hodinky neobdržíte do vlastních rukou. Až poté bude prodejci vyplacena kupní cena. Další informace o svěřeneckém servisu na Chrono24 naleznete zde.

Trusted Checkout


 • V případě koupě od komerčních obchodníků se můžete jednoduše zabezpečit prostřednictvím Ochrany kupujících Chrono24. Profitujete přitom m.j. z bezpečnostních služeb, jako jsou platba přes svěřenský servis, záruka pravosti a 14denní právo na odstoupení od smlouvy ze zákona. Více se o tom dozvíte zde.
 • Aby se předešlo zneužití, zkontrolujte prosím před zaplacením relevantní údaje ve své zóně myChrono24. Můžete tam přesně sledovat postupy a nahlížet na všechny důležité údaje. Pokud obdržíte neobvyklé nebo podezřelé e-maily, neprodleně nás prosím kontaktujte.

Všeobecná upozornění


 • Před odesláním zboží vždy zkontrolujte došlou platbu ve Vašem účtu (nezáleží na tom, zda v bance, na PayPalu atd.) tak, že se přihlásíte do Vašeho vlastního účtu, nebo podle výpisu z účtu. Nespoléhejte se na e-maily, které Vám přepošle kupující nebo na údajné potvrzující e-maily.
 • K zájemcům, kteří Vám nabídnou více než požadovanou kupní cenu, je třeba přistupovat s opatrností.
 • Nespoléhejte se na dopisy cizích bankovních institucí, které Vás vyzývají k odeslání zboží. Došlou platbu vždy zkontrolujte ve Vašem vlastním účtu.
 • Opatrnost u zájemců, kteří Vás kontaktují prostřednictvím SMS. Falšovanými e-maily PayPalu nebo peněžních institucí, jako např. Royal Bank, budete vyzváni k neoprávněnému vrácení platby. Došlou platbu vždy zkontrolujte ve Vašem vlastním účtu.
 • Koupi můžete realizovat také osobně a předání provést na bezpečném místě. Doporučujeme Vám, abyste si k tomu zvolili chráněné nebo hlídané místo - např. klenotnictví.
 • Při komunikaci s kupujícím přes náš systém Vaši e-mailovou adresu nesdělujeme. Chráníme Vás tak před lidmi, kteří chtějí náš systém zneužít za účelem phishingu nebo s cílem jiných podvodných aktivit.

Svěřenecký servis


 • Pokud chcete využít externí svěřenecký servis, důkladně si prověřte, zda jsou navrhované stránky nebo smlouvy pro svěřenecký servis seriózní. Podvodníci často používají zfalšované internetové stránky. Měli byste také zkontrolovat pravost podkladů renomovaných společností jako Ernst & Young, DHL nebo TNT.
 • Jestliže realizujete platbu přes externí svěřenecký servis, obstarejte si všechny informace přímo od daného svěřeneckého servisu. Nespoléhejte na e-maily, které Vám přepošle kupující.
 • Jako soukromý prodejce máte možnost nabídnout realizaci platby přes svěřenecký servis na Chrono24. Hodinky přitom zasíláte teprve po zaplacení platby kupujícím na bezpečný vázaný účet. Jste tak chráněni před nezaplacením nebo pokusy o podvod. Další informace naleznete zde.
 • Při realizaci nákupu prostřednictvím svěřeneckého servisu na Chrono24 Vám e-mailem nikdy nesdělíme dodací adresu kupujícího. Tu najdete výhradně ve své zóně myChrono24. Tam můžete přesně sledovat postupy a nahlížet na všechny důležité údaje. Pokud obdržíte neobvyklé nebo podezřelé e-maily, neprodleně nás prosím kontaktujte.

PayPal


 • Jestliže jste dohodli s kupujícím platbu metodou PayPal, před odesláním zboží vždy zkontrolujte došlou platbu ve Vašem účtu na PayPalu. Přitom se spoléhejte pouze na Váš vlastní online výpis a ne na údajné potvrzující e-maily PayPalu.

Platba předem / bankovní převod


 • Jestliže jste dohodli s kupujícím platbu převodem, před odesláním zboží vždy zkontrolujte došlou platbu ve Vašem účtu. Přitom se spoléhejte pouze na informace Vaší vlastní banky a ne na údajné potvrzující e-maily.
 • Nespoléhejte se na dopisy cizích bankovních institucí, které Vás vyzývají k odeslání zboží. Došlou platbu vždy zkontrolujte ve Vašem vlastním účtu.

Platba šekem


 • Buďte opatrní u šeků ze zahraničí. Peníze budou nejprve připsány na Váš účet pouze s výhradou. Částku již sice uvidíte na Vašem výpisu z účtu - když bude ale šek později „umístěn“, banka peníze opět stáhne.

Trusted Checkout


 • Při realizaci koupě prostřednictvím Trusted Checkout Vám e-mailem nikdy nesdělíme dodací adresu kupujícího. Tu najdete výhradně v sekci obchodníka. Tam můžete postupy přesně sledovat a nahlížet do všech důležitých údajů. Pokud obdržíte neobvyklé nebo podezřelé e-maily, neprodleně se s námi spojte.