Jean-Marie Schaller v exkluzivním interview s Chrono24

Videa

  • Sideralis

    Mezihvězdný obrácený dvojitý tourbillon s největšími klecemi tourbillonu na světě.

  • Black Gold Derrick

    S jeho velkolepým animovaným číselníkem a pohybem skeletu a mimořádným mechanismem.

  • 20-Second Tempograph

    A jeho exkluzivní 20-sekundový retrográdní mechanismus.

Svázáno s tradicí

Kořeny tohoto výrobce sahají až do roku 1806. Louis Moinet, vedoucí hodinář, který byl jedním z největších hodinářských géniů 19. století, vynalezl první chronograf v roce 1816 (certifikován Guinnessovou knihou rekordů). Je také autorem Traité d'Horlogerie, významné a slavné encyklopedie o hodinkách publikované v roce 1848. Kromě toho vytvořil hodinky pro nejdůležitější lidi své doby, jako Napoleon Bonaparte, Thomas Jefferson a král Jiří IV.

Mimořádné návrhy

Každé hodinky značky Louis Moinet mají jedinečné vlastnosti, díky kterým jsou památné. Ochranné známky značky zahrnují ručičky Gouttes de Rosée, které končí ve tvaru kapky rosy, stejně jako výrazné vzory guilloché na číselníku. Značka vyvinula několik animovaných a velkolepých způsobů sdělení času.

Úspěch

Louis Moinet se stal oficiálním držitelem titulu „První chronograf na světě“, uděleném oficiální organizací Guinnessové knihy rekordů. Značka Louis Moinet získala také některé z nejžádanějších ocenění, včetně tří ocenění Good Design, ocenění Red Dot Design (kategorie Nejlepší z nejlepších), zlaté a bronzové medaile v soutěži Chronometry Competition, ocenění Robb Report „Nejlepší z nejlepších“, ocenění Revolution and Moda Topical v Rusku, vyznamenání „Chronograf roku“ od japonského časopisu Begin a ocenění UNESCO Award of Merit.

Zakladatel

Jean-Marie Schaller založil v roce 2001 ve švýcarském Saint-Blaise nezávislou hodinářskou společnost Les Ateliers Louis Moinet SA. Pro milovníka hodinek bylo jeho cílem vdechnout do ducha hodinářského génia Louise Moineta nový život. Jako generální ředitel a tvůrčí ředitel je Schaller odpovědný za vytříbené výtvory tohoto výrobce. Limitované edice zdůrazňují exkluzivitu každých hodinek značky Louis Moinet.

BrandBoutique

Exkluzivní hodinky přímo od výrobce

Máte dotazy?
Rádi Vám s nimi pomůžeme.

+49 721 96693-980

Kontakt